Згідно з повідомленням The New York Times, охоплення публікацій відомих правих користувачів платформи X суттєво зменшилося після того, як вони висловили критику на адресу Ілона Маска в його ж соціальній мережі, що може свідчити про застосування тіньового бану.
Тіньовий бан, або приховане обмеження, передбачає зниження алгоритмом видимості публікацій користувача без його повідомлення про це.
Серед постраждалих – Анастасія Марія Лупіс, відома противниця вакцинації, яка має понад мільйон підписників. Її щоденні перегляди, що сягали сотень тисяч, різко впали після критики Маска щодо імміграційної політики. Створення нового акаунту відразу ж принесло їй більше переглядів.
Аналогічна ситуація сталася з правою блогеркою Лорою Лумер, відомою своїми теоріями змови та українофобськими висловлюваннями. Після конфлікту з Маском її публікації втратили охоплення, а підписка на X Premium була скасована. Однак, коли Маск знову почав взаємодіяти з її контентом, охоплення відновилося.
Юрист організації FIRE зазначив, що такі дії суперечать заявам Маска про свободу слова. Він підкреслив, що ручне втручання адміністраторів у видимість акаунтів порушує обіцяні принципи відкритості та прозорості.
Тіньовий бан важко довести, але це не перший випадок звинувачення Ілона Маска у вибірковому придушенні критики. Раніше його звинувачували у видаленні підписників у правих блогерів, обмеженні посилань на платформу Substack та видаленні згадок про конкурентів.
Нагадаємо, OpenAI подала позов у суд на Ілона Маска через перешкоджання
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com