Польща офіційно затвердила 11 липня Днем пам'яті жертв «геноциду ОУН і УПА»

Польща офіційно затвердила 11 липня Днем пам'яті жертв «геноциду ОУН і УПА»
Сейм Польщі схвалив цей закон ще 4 червня

Фото: Łukasz Błasikiewicz / Канцелярія президента Польщі
 

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який офіційно встановлює 11 липня Національним днем пам’яті поляків — «жертв геноциду, скоєного ОУН та УПА на східних територіях Другої Речі Посполитої». Про це повідомила канцелярія президента Польщі.

Сейм Польщі схвалив цей закон ще 4 червня. У польському парламенті заявили, що у 1939-1946 роках українські націоналісти «скоїли злочин геноциду проти польського населення», внаслідок чого «вбили понад сто тисяч поляків і змусили сотні тисяч втекти».

У Сеймі пояснили, що пік нападів припав на липень 1943 року, а 11 липня стало символічною датою «гекатомби поляків від рук українських націоналістів». Варто зазначити, що у Польщі вже не перший рік відзначають 11 липня як день пам’яті жертв Волинської трагедії. Уперше Сейм Польщі встановив її постановою ще у 2016 році, а тепер цю дату затвердили на національному рівні.

Міністерство закордонних справ України закликало польську сторону утриматися від кроків, які можуть призвести до зростання напруження та підірвати досягнення, «здобуті конструктивним діалогом і співпрацею між Україною та Польщею».

Нагадаємо, Дуда заявив, що українці мало знають про Волинську трагедію, а УПА сприймають як героїв

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
У Польщі запровадили день пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА» — Україна відповіла заявою У Польщі запровадили день пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА» — Україна відповіла заявою
Польський Сейм ухвалив закон, який встановлює 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних теренах Другої Речі Посполитої"
Президент Польщі запевнив, що не висував ультиматуму Україні щодо подій на Волині Президент Польщі запевнив, що не висував ультиматуму Україні щодо подій на Волині
Він підкреслив, що Польща прагне зберігати добросусідські стосунки і не дозволить історичним питанням спричиняти напруження між народами
Load next