Незважаючи на війну, розпочату Росією, українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати. Розмір пенсії залежить від різних факторів, зокрема від тривалості страхового стажу. У Міністерстві соціальної політики пояснили, чи буде враховано час перебування цивільних осіб у полоні до страхового стажу.
Поянили, що українці, які опинилися в російському полоні під час війни, втрачають можливість отримати страховий стаж, що в подальшому може відобразитись на розмірі пенсії та загалом на право набуття пенсії. У Мінсоцполітики напрацювали законопроєкт, який вирішує цю проблему. Документ вже прийнято Верховною Радою України і підписано Президентом України.
Так, закон спрямований на те, щоб врегулювати питання сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за цивільних українців, які перебувають в полоні, з державного бюджету.
Платником ЄСВ за полонених цивільних українців виступатиме Пенсійний фонд України. Єдиний внесок за цивільних полонених сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи і протягом 6 місяців після звільнення людини, – йдеться у повідомленні.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, що розмір пенсії зокрема залежить від кількості сплачених соціальних внесків.
Позбавляючи наших громадян особистої свободи, країна-агресор не тільки позбавляє їх гідного життя, завдає шкоди здоров'ю, намагається принизити морально, але і спричиняє негативний вплив на майбутнє людини вже після звільнення з полону. Прийнятий закон забезпечить механізми для сплати державою ЄСВ за тих, хто перебуває в полоні, і відповідно, отримання ними в майбутньому справедливої пенсії, – сказала вона.
В Україні набуде чинності нова норма законодавства, яка передбачає зарахування періоду перебування в російському полоні до страхового стажу. Завдяки цьому звільнені з полону українці матимуть право на отримання заробленої пенсії.
Нагадаємо, Пенсія по інвалідності без стажу роботи: хто може отримати
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com