Фото: Unsplash
Тварини не рахують так, як це роблять люди, але багато з них мають вроджене відчуття кількості, яке допомагає їм виживати в дикій природі.
Про це пише видання LiveScience.
За словами Майкла Берана, професора психології з Університету штату Джорджія, здатність розрізняти кількість характерна для широкого кола видів — від комах і молюсків до птахів, ящірок і ссавців. Цей навик має еволюційне значення: він дозволяє ефективніше знаходити їжу та ухвалювати важливі рішення, що підвищують шанси на виживання та продовження роду.
Так, наприклад, медоносні бджоли здатні запам’ятовувати кількість орієнтирів на шляху до джерела нектару, а павуки виду Nephila clavipes "відстежують" кількість жертв у своїй павутині.
У світі амфібій — тунгарові жаби в період залицяння влаштовують звукові "баталії", де самець намагається перевершити суперника кількістю вигуків «чак». А у левів самки здатні «порахувати» кількість риків із протилежного табору, щоб оцінити шанси на перемогу перед сутичкою.
Не менш вражаючими є здібності воронів. У 2024 році дослідники виявили, що ці птахи можуть чітко "вимовляти" точну кількість звуків — від одного до чотирьох — у відповідь на зорові або слухові стимули, фактично рахуючи вголос.
Усе це підтверджує: хоча тварини не користуються арифметикою в людському розумінні, їхній природний "рахунок" є важливим інструментом адаптації й виживання.
Нагадаємо, собаки можуть підслуховувати розмови людей — дослідження
Юлія Педюк - pravdatutnews.com