NASA попереджає: Бразилія може стати непридатною для життя через спеку

NASA попереджає: Бразилія може стати непридатною для життя через спеку
Дослідники прогнозують, що вже до середини століття частина країни може стати непридатною для проживання, а Амазонка — втратити екосистемну рівновагу.

Фото:  Raphael Nogueira/Unsplash

Згідно з новими оцінками NASA та кліматологів, Бразилія входить до переліку країн, які вже у XXI столітті можуть стати непридатними для життя через підвищення температури. Проблема полягає в зростанні частоти екстремально спекотних днів, особливо в умовах високої вологості, коли організм людини втрачає здатність охолоджуватись.

Про це пише ECONews.

Дослідження, опубліковане у журналі Science Advances ще у 2020 році, показало, що з 1979 до 2017 року кількість днів із небезпечною спекою зросла втричі. Якщо глобальна температура підвищиться на 4°C, це може поставити під загрозу комфортне проживання не лише в Бразилії, а й у багатьох інших регіонах тропіків.

Кліматолог Карлос Нобре наголошує, що така ситуація стосується не окремої країни, а цілих широт. Організація The Nature Conservancy попереджає: такі зміни можуть настати впродовж найближчих 30–50 років, хоча раніше вважалося, що цей процес розтягнеться на століття.

Окрему увагу дослідники звертають на регіон Амазонки. Очікується, що до середини 2040-х років глобальне потепління додасть ще 2°C, що призведе до посух, пожеж та втрати вологості в лісах. Це, в свою чергу, може викликати загибель багатьох видів і значне вивільнення вуглекислого газу — до 250 мільярдів тонн, що становить велику частину допустимих викидів за Паризькою кліматичною угодою.

Міста, зокрема Сан-Паулу та Ріо-де-Жанейро, також у зоні ризику через так званий "ефект теплового острова" — явище, коли температура в містах є значно вищою за навколишні території через забудову та нестачу зелених зон.

За прогнозами NASA, до 2070 року значна частина планети може зіткнутись із серйозними кліматичними труднощами, які вплинуть і на природу, і на якість життя людей.

Нагадаємо, через глобальне потепління в Європі поширюються комарі-переносники тропічних хвороб

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Науковці прогнозують різке падіння рівня кисню на Землі: які наслідки Науковці прогнозують різке падіння рівня кисню на Землі: які наслідки
Дослідники прогнозують, що через мільярд років атмосфера Землі повернеться до свого первісного стану, що призведе до різкого зниження рівня кисню та загибелі більшості живих організмів
У 2024 році Європа пережила найбільшу кількість повеней за останнє десятиліття — кліматичний звіт У 2024 році Європа пережила найбільшу кількість повеней за останнє десятиліття — кліматичний звіт
Крім того, 2024 рік був найспекотнішим в історії спостережень на континенті
Науковці зафіксували рідкісну родину пінгвінів біля станції "Вернадський": вперше вижили одразу три пташеняти Науковці зафіксували рідкісну родину пінгвінів біля станції "Вернадський": вперше вижили одразу три пташеняти
Загалом на Галіндезі налічується близько 2 тисяч пінгвіненят
Load next