Фото: Reuters
Помер британський актор Теренс Стемп, чия кар’єра подарувала світу образи у культових стрічках «Зоряні війни» та «Супермен». Йому було 87 років. Про смерть повідомила його родина.
Про це пише sky news.
Як зазначали близькі, Стемпа не стало в неділю зранку. «Він залишив по собі надзвичайний доробок, як актора, так і письменника, який буде продовжувати зворушувати й надихати людей ще довгі роки», — також зазначили. Родина попросила поважати їхнє право на приватність у дні скорботи та не розкривала причини смерті.
Теренс Стемп народився 22 липня 1938 року в Лондоні в сім’ї кочегара пароплава-буксира. Дитинство припало на роки Другої світової війни: він пережив бомбардування, а після школи працював у рекламній сфері. Доля змінилася після отримання стипендії, що відкрила йому шлях до театральної школи.
Його кінокар’єра розпочалася блискуче. У 1962 році Стемп здобув «Золотий глобус» як найперспективніший новачок за роль у фільмі Billy Budd. Три роки потому актор отримав приз Каннського кінофестивалю за головну роль у драмі The Collector.
За десятиліття на екрані він зіграв у десятках стрічок, серед яких «Колекціонер», «Супермен», «Пригоди Прісцилли, королеви пустелі», «Зоряні війни: Епізод І – Прихована загроза», «Завжди кажи так», «Особняк з привидами» та інші. Його харизма й майстерність зробили Стемпа однією з найяскравіших постатей британського та світового кіно.
Нагадаємо, померла українська блогерка Ната Лайм: про трагедію повідомив її друг
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com