Чому рудими бувають тільки коти, а не кішки — дослідження

Чому рудими бувають тільки коти, а не кішки — дослідження
Причина цього кольору криється в делеції (вилученні) певної ділянки геному

Після 60 років пошуків науковці нарешті розгадали генетичну таємницю, що стоїть за вогненно-рудим забарвленням шерсті у котів. Дві незалежні дослідницькі групи з’ясували, що причина цього кольору криється в делеції (вилученні) певної ділянки геному, яка не відповідає за кодування білків. Ця особливість пов'язана з геном Arhgap36, що активніше працює в шкірі рудих кішок.

Дослідження показало, що в місцях росту рудої шерсті активність цього гена була в 13 разів вищою, ніж в інших ділянках шкіри. Причиною гіперактивності гена стала специфічна послідовність ДНК перед ним, де й була виявлена делеція довжиною в 5 кілобаз. Це унікальне генетичне відхилення було знайдено у всіх рудих кішок, що брали участь у дослідженні, підтверджуючи його спадковий характер.

Оскільки ген Arhgap36 розташований на Х-хромосомі, його вплив на забарвлення шерсті відрізняється у котів і кішок. У котів, з однією Х-хромосомою, якщо на ній є мутація, вся шерсть стає рудою. У кішок з двома Х-хромосомами одна з них активується в кожній клітині, що приводить до характерних мозаїчних візерунків, де поєднуються руді й інші кольори, як це видно у черепахових та триколірних кішок.

Друге дослідження, проведене в Японії, підтвердило, що ген Arhgap36 пригнічує виробництво темних пігментів і стимулює появу феомеланіну — пігменту, що дає рудуватий відтінок. Мутація, хоча і змінює колір шерсті, не має шкідливого впливу на здоров’я тварин. Це відкриття дозволяє краще розуміти спадкові механізми забарвлення у кішок та тварин загалом.

Нагадаємо,Науковці виявили у мозку мікропластик обсягом п’яти кришечок від пляшок - дослідження

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
У Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі У Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі
Тварина могла поміститися на долоні і належала до вимерлого виду Prionailurus kurteni
ШІ від Google вирішив наукову проблему за два дні, над якою вчені працювали десятиліття ШІ від Google вирішив наукову проблему за два дні, над якою вчені працювали десятиліття
ШІ-алгоритм Google за два дні розгадав механізм стійкості супербактерій до антибіотиків, на що вчені витратили десять років
Перші домашні коти потрапили до Китаю з Казахстану 1200 років тому - дослідження Перші домашні коти потрапили до Китаю з Казахстану 1200 років тому - дослідження
Дослідження показали, що перші домашні коти (Felis catus) з’явилися в Китаї відносно пізно — у період між 706 і 883 роками нашої ери. Вони прибули з території сучасного Казахстану.
Load next