В Україну повернули унікальний стародрук 18 століття

В Україну повернули унікальний стародрук 18 століття
Вона була надрукована у 1758 році в друкарні Почаївської Свято-Успенської лаври

Служба зовнішньої розвідки України передала Міністерству культури рідкісну богослужбову книгу «Октоїх», видану у 1758 році в Почаївській Свято-Успенській лаврі. Книга зберегла всі сторінки, а її примірники є лише в чотирьох збірках, хоча вони мають пошкодження.

Пише СЗРУ.

Фахівці виявили, що книга походить із Вінницького краєзнавчого музею і була вивезена під час Другої світової війни. На сторінках «Октоїха» знайдено облікові штампи музею, що використовувалися з 1920 року.

Стародрук «Октоїх» був знайдений серед лотів на аукціоні у складі колекції видань Почаївської та Києво-Печерської лавр. Книга була продана приватній особі, яка формувала зібрання стародруків для українських підприємців, а потім зберігалася у приватній колекції на тимчасово окупованому Криму.

За даними зовнішньої розвідки, під російською окупацією залишаються 101 український музей, де зберігається понад 1,7 млн предметів державного музейного фонду України. Робота з повернення культурної спадщини триває.

Нагадаємо, Харківщина лідирує за кількістю зруйнованих внаслідок війни пам’яток культурної спадщини

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Росіяни викрали з анексованого Криму близько 160 археологічних памʼяток Росіяни викрали з анексованого Криму близько 160 археологічних памʼяток
Розвідка викриває 14 осіб, причетних до викрадення української культурної спадщини на окупованих територіяї
МАГАТЕ фінансувало дослідження росіян в окупованому Криму МАГАТЕ фінансувало дослідження росіян в окупованому Криму
МАГАТЕ підтримало низку російських наукових проєктів в окупованому Криму, хоча стверджує, що розглядає Крим як частину України.
Україна врятувала ще п’ятьох дітей з російської окупації Україна врятувала ще п’ятьох дітей з російської окупації
В рамках ініціативи Bring Kids Back UA ще п’ятеро дітей повернулися в Україну після тривалого перебування під російською окупацією
Load next