Лише 12% українців активно інтегрували штучний інтелект у своє щоденне життя. Загалом досвід практичного використання ШІ мають 26% опитаних, тоді як більшість — 64% — не користуються ним узагалі. З них 12% уперше чують про існування такої технології.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Серед тих, хто має досвід взаємодії з ШІ, 12% використовують його щодня або майже щодня, ще 5% — кілька разів на тиждень, а 9% — нерегулярно.
Ці дані демонструють високий рівень обізнаності (88%), але також і суттєвий розрив між знанням про ШІ та його використанням у реальному житті, — коментують у КМІС.
Найбільше користувачів ШІ серед молоді: 54% опитаних у віці 18–29 років. У віковій групі 30–44 років цей показник становить 21%, а серед респондентів старше 60 — лише 4%.
Також виявлено помітну гендерну та просторову різницю. Серед чоловіків регулярними користувачами ШІ є 23%, серед жінок — 13%. Міське населення активніше за сільське: 21% проти 9% відповідно. У найбільших містах (понад 500 тис. мешканців) ШІ регулярно використовують 25% опитаних, тоді як у малих містечках і селищах — лише 13%.
Використання штучного інтелекту також залежить від рівня матеріального добробуту. Лише 4% тих, хто не має змоги забезпечити навіть базові потреби, користуються ШІ регулярно. Водночас серед українців, які можуть дозволити собі купівлю дорогих речей, цей показник зростає до 27%, а серед тих, хто не обмежує себе у витратах, — до 39%.
Щодо ставлення до ШІ, українці розділилися. 45% вбачають у ньому серйозні ризики та потенційні загрози, тоді як 39% вважають, що ШІ є двигуном прогресу та може зробити майбутнє кращим.
Нагадаємо, Apple планує впровадити ШІ-пошук у Safari
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com
* Фото згенероване ШІ