Лише кожен восьмий українець активно використовує ШІ у повсякденному житті — опитування КМІС

Лише кожен восьмий українець активно використовує ШІ у повсякденному житті — опитування КМІС
За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, лише 12% українців активно інтегрували штучний інтелект у своє щоденне життя

Лише 12% українців активно інтегрували штучний інтелект у своє щоденне життя. Загалом досвід практичного використання ШІ мають 26% опитаних, тоді як більшість — 64% — не користуються ним узагалі. З них 12% уперше чують про існування такої технології.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Серед тих, хто має досвід взаємодії з ШІ, 12% використовують його щодня або майже щодня, ще 5% — кілька разів на тиждень, а 9% — нерегулярно.

Ці дані демонструють високий рівень обізнаності (88%), але також і суттєвий розрив між знанням про ШІ та його використанням у реальному житті, — коментують у КМІС.

Найбільше користувачів ШІ серед молоді: 54% опитаних у віці 18–29 років. У віковій групі 30–44 років цей показник становить 21%, а серед респондентів старше 60 — лише 4%.

Також виявлено помітну гендерну та просторову різницю. Серед чоловіків регулярними користувачами ШІ є 23%, серед жінок — 13%. Міське населення активніше за сільське: 21% проти 9% відповідно. У найбільших містах (понад 500 тис. мешканців) ШІ регулярно використовують 25% опитаних, тоді як у малих містечках і селищах — лише 13%.

Використання штучного інтелекту також залежить від рівня матеріального добробуту. Лише 4% тих, хто не має змоги забезпечити навіть базові потреби, користуються ШІ регулярно. Водночас серед українців, які можуть дозволити собі купівлю дорогих речей, цей показник зростає до 27%, а серед тих, хто не обмежує себе у витратах, — до 39%.

Щодо ставлення до ШІ, українці розділилися. 45% вбачають у ньому серйозні ризики та потенційні загрози, тоді як 39% вважають, що ШІ є двигуном прогресу та може зробити майбутнє кращим.

Нагадаємо, Apple планує впровадити ШІ-пошук у Safari

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

* Фото згенероване ШІ

Читайте також
Україна очима штучного інтелекту: прогноз до кінця 2025 року Україна очима штучного інтелекту: прогноз до кінця 2025 року
Штучний інтелект аналізує величезні масиви даних, щоб прогнозувати майбутнє різних країн, зокрема України. На основі поточних тенденцій та аналітики, запевняє ШІ, можна окреслити ймовірний розвиток подій у сфері економіки, технологій, безпеки та суспільного життя України до кінця 2025 року.
OpenAI витрачає мільйони доларів на обробку ввічливих фраз користувачів ChatGPT OpenAI витрачає мільйони доларів на обробку ввічливих фраз користувачів ChatGPT
Прості слова на кшталт "будь ласка" і "дякую" у зверненнях до ChatGPT щороку обходяться OpenAI в десятки мільйонів доларів
Екзамени на водійські права проводимуться онлайн з використанням ШІ — Мінцифри Екзамени на водійські права проводимуться онлайн з використанням ШІ — Мінцифри
Українці зможуть проходити онлайн тести та складати теоретичний іспит на водійські права
Load next