Мобілізовані ФОПи звільняються від сплати податків та подання звітності

Мобілізовані ФОПи звільняються від сплати податків та подання звітності
 Податкова служба не нараховуватиме авансові платежі з єдиного податку та військового збору на період їхньої служби

Фото: Nataliya Vaitkevich/pexels

Фізичні особи-підприємці (ФОП), які були мобілізовані або підписали контракт на військову службу, тепер звільняються від сплати податків та подання звітності на час служби. Відповідні зміни до Податкового кодексу вже набули чинності, повідомила Державна податкова служба.

Зокрема, ФОПи зможуть не сплачувати податок на доходи, єдиний податок, військовий збір та Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), якщо вони не мають найманих працівників.

Це звільнення застосовується автоматично на основі даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Воно діє починаючи з першого числа місяця мобілізації або укладення контракту, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Як діяти ФОПам?

  • Якщо інформація про мобілізацію, контракт або демобілізацію вже є в Реєстрі — подавати заяву до податкової не потрібно.
  • Якщо даних у Реєстрі немає — можна подати заяву та копії підтверджувальних документів самостійно до податкової служби.

Для мобілізованих фізичних осіб-підприємців (ФОП) та тих, хто служить за контрактом, передбачено додаткові податкові пільги. Податкова служба не нараховуватиме авансові платежі з єдиного податку та військового збору на період їхньої служби, а вже нараховані суми будуть анульовані.

Якщо ФОП був виключений з реєстру платників єдиного податку через несплату під час мобілізації, його автоматично поновлять.

Також мобілізовані ФОПи, які не мають інших підстав для страхування, можуть не нараховувати та не сплачувати ЄСВ на весь період служби, а нараховані штрафи та пені за цей період скасовуються.

Якщо ФОП має найманих працівників, він може уповноважити іншу особу виплачувати їм зарплату. У такому разі ЄСВ нараховує уповноважена особа, а сплатити його ФОП зможе протягом 180 днів після демобілізації без штрафів. Звітність з ЄСВ також подається протягом 150 днів після демобілізації без штрафів і пені.

Нагадаємо, мільйонери України: де живуть і скільки сплачують податків

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Як мобілізованим зберегти посаду на роботі: пояснення Як мобілізованим зберегти посаду на роботі: пояснення
В Україні громадяни, які були мобілізовані, мають гарантоване право на збереження свого робочого місця та посади на час проходження військової служби.
Звільнення від сплати ЄСВ та відтермінування впровадження РРО: уряд підготував пакет рішень для підтримки бізнесу від час війни Звільнення від сплати ЄСВ та відтермінування впровадження РРО: уряд підготував пакет рішень для підтримки бізнесу від час війни
Кабінет міністрів України сформував пакет рішень для підтримки бізнесу під час повномасштабної війни з Росією
Load next