VR-досвід: чоловіків занурили в реалії жіночих поїздок у метро, аби змінити їхнє ставлення до домагань

VR-досвід: чоловіків занурили в реалії жіночих поїздок у метро, аби змінити їхнє ставлення до домагань
Науковці випробували новий підхід для підвищення емпатії до жінок — вони створили віртуальну реальність, у якій чоловіки мали змогу відчути себе на місці жінки

Науковці випробували новий підхід для підвищення емпатії до жінок — вони створили віртуальну реальність, у якій чоловіки мали змогу відчути себе на місці жінки, що пізно ввечері їде у метро та стикається із непроханою увагою з боку незнайомців.

Дослідження опубліковане на платформі PsyArXiv.

Мета експерименту — показати, які емоції викликають подібні ситуації, та спонукати чоловіків не ігнорувати домагання, а протидіяти їм.

У дослідженні взяли участь 36 молодих чоловіків. У віртуальному середовищі вони керували жіночим аватаром, що прямував на вечірку та користувався громадським транспортом пізно вночі. Половина з них стикалася з нав'язливими коментарями, як-от «Агов, чому б тобі не посміхнутися?», тоді як інші — лише з нейтральними запитаннями, на кшталт «Котра година?».

Результати показали, що ті учасники, які стикалися з чіпляннями, значно сильніше відчували гнів та огиду після завершення експерименту. Вони також рідше відповідали на коментарі — лише один з них наважився відповісти агресивно. Більшість пояснила свою пасивність тим, що ототожнювали себе з жіночим персонажем і не відчували тієї впевненості, як у звичайному житті.

Хоча дослідники не вимірювали зміну поведінки чи ставлення до домагань безпосередньо до та після експерименту, вони вважають, що пережитий досвід може мотивувати чоловіків не лише не чіплятися до жінок, а й втручатися у подібних ситуаціях як свідки.

Однак науковці визнають і обмеження дослідження: всі учасники з самого початку не виявляли схильності до домагань у реальному житті, тому невідомо, чи VR-досвід матиме такий самий ефект на тих, хто виправдовує або практикує подібну поведінку.

Нагадаємо, собаки можуть підслуховувати розмови людей — дослідження

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У США в’язням почали видавати VR-шоломи У США в’язням почали видавати VR-шоломи
У США в’язням видають VR-шоломи для підготовки до життя на свободі
Світовий ринок VR зменшився на 12% у 2024 році — Counterpoint Світовий ринок VR зменшився на 12% у 2024 році — Counterpoint
У 2024 році світові поставки гарнітур віртуальної реальності (VR) знизилися на 12% порівняно з тим самим періодом 2023 року
Рассела Бренда, британського гумориста, звинуватили в домаганнях Рассела Бренда, британського гумориста, звинуватили в домаганнях
Чоловік вже висловив свою реакцію на заяви жінок і свою провину категоричне не визнає
Load next