Японський проєкт OHISAMA прагне збирати сонячну енергію в космосі

Японський проєкт OHISAMA прагне збирати сонячну енергію в космосі
Проєкт OHISAMA, започаткований у 2023 році організацією Japan Space Systems, демонструє великі перспективи

Фото: Min An/pexels

Японія активно веде дослідження у сфері відновлюваної енергетики, працюючи над амбітним проєктом OHISAMA, що передбачає передачу сонячної енергії з космосу на Землю. За інформацією NotebookCheck, ця урядова ініціатива має потенціал повністю змінити глобальну енергетичну інфраструктуру.

Проєкт OHISAMA, започаткований у 2023 році організацією Japan Space Systems, демонструє великі перспективи. Він передбачає запуск 180-кілограмового супутника, який обертатиметься на висоті 400 км над Землею. Супутник буде оснащений сонячною панеллю площею 2 м² та накопичувачем для збору енергії, а потім передаватиме її на Землю у вигляді електромагнітних хвиль. Приймальна станція в японському місті Сува, обладнана 13 антенами площею 600 м², зможе перетворювати цю енергію в електрику.

Ця місія знаменує собою вирішальний крок на шляху до космічних сонячних електростанцій, які забезпечуватимуть чисту енергію незалежно від земної погоди, – заявив Коїчі Ідзічі, консультант Japan Space Systems.

Перші випробування проєкту OHISAMA передбачають передачу 1 кВт енергії, чого достатньо для роботи побутових приладів. Головним викликом є точність передачі: енергія повинна потрапити у приймальне поле шириною 40 км, враховуючи швидкість супутника у 28 000 км/год.

У разі успіху цього проєкту, у майбутньому масштабні геостаціонарні системи зможуть генерувати до 1 ГВт енергії, що забезпечить живлення сотень тисяч будинків. Проте, початкові випробування мають перш за все підтвердити точність приймання наземних станцій та ефективність перетворення енергії.

Нагадаємо,Microsoft впроваджує нові ШІ-функції у Paint, Snipping Tool та Notepad у Windows 11

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Японія запустила навігаційний супутник на новій флагманській ракеті Японія запустила навігаційний супутник на новій флагманській ракеті
Японія успішно запустила навігаційний супутник Michibiki 6 на борту новітньої ракети Н3
Американські аналітики: російський супутник, підозрюваний у зв’язках із ядерною протисупутниковою програмою, вийшов з ладу Американські аналітики: російський супутник, підозрюваний у зв’язках із ядерною протисупутниковою програмою, вийшов з ладу
Російський супутник «Космос 2553», який, за даними США, може бути частиною програми ядерної протисупутникової зброї, ймовірно, втратив контроль над орбітою й більше не працює
Load next