Штучний інтелект не розуміє заперечення: це ставить під загрозу точність медичних діагнозів

Штучний інтелект не розуміє заперечення: це ставить під загрозу точність медичних діагнозів
Сучасні моделі штучного інтелекту, які поєднують зображення і текст, виявилися неспроможними правильно інтерпретувати заперечення — зокрема слово «ні»

Фото: Українська молодь

Сучасні моделі штучного інтелекту, які поєднують зображення і текст, виявилися неспроможними правильно інтерпретувати заперечення — зокрема слово «ні». Це особливо критично у медичній діагностиці, де точність формулювань має вирішальне значення.

Відповідне дослідження опублікували на сайті arXiv.

Вчені протестували десять версій моделі CLIP AI та новітню AIMV2, зокрема дві моделі, натреновані на медичних зображеннях. Їх перевіряли у двох завданнях: одне вимагало знайти зображення з об’єктом А, але без об’єкта Б, інше — обрати правильний підпис із варіантів із запереченням або без.

Хоча моделі успішно визначали наявність об’єкта А (80% точності), додавання заперечення знижувало результат до 65%. А при виборі між підписами «є ознаки хвороби» та «немає ознак хвороби» точність падала нижче 40%.

Це свідчить про так зване позитивне упередження — схильність сприймати всі твердження як ствердні. Додаткове тренування на запереченнях частково покращило результати, але все ще не достатньо для надійного медичного використання.

Нагадаємо, Google запускає «Огляд від ШІ» у понад 200 країнах і 40 мовах, включно з українською

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Штучний інтелект навчили приховувати секретні повідомлення у звичайних розмовах Штучний інтелект навчили приховувати секретні повідомлення у звичайних розмовах
Дослідники розробили новий метод шифрування, який дозволяє приховувати секретні повідомлення у звичайному тексті так, що листування виглядає цілком природно
Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому - дослідження Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому - дослідження
Штучний інтелект може замінити до 70% робочих місць
Комп'ютер, натхненний мозком — учені створюють чип із функціями штучного інтелекту Комп'ютер, натхненний мозком — учені створюють чип із функціями штучного інтелекту
Пристрій пройшов більше мільйона циклів перепрограмування, але все ще показує високу надійність і може бути використаний у напівпровідниковій промисловості.
Load next