В Україні зріс обсяг нелегальної торгівлі тютюновими виробами

В Україні зріс обсяг нелегальної торгівлі тютюновими виробами
Після поступового зниження нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, її обсяг знову почав зростати, у лютому - 14,1%

Після поступового зниження нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, її обсяг знову почав зростати, у лютому - 14,1%. 

Про це свідчать дані проєкту «Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні».

За словами аналітикині Kantar Україна Тетяни Свердлик, найбільше зріс сегмент тютюнових виробів, маркованих як Duty Free або призначених для експорту, які насправді нелегально реалізуються всередині країни. Водночас зросла кількість контрафактної продукції, зокрема з підробленими акцизними марками. За її словами, нелегальний ринок швидко адаптується та змінює свою структуру.

Загальний обсяг тіньового сегмента оцінюється у понад 5 мільярдів сигарет, а держбюджет щороку втрачає близько 24,2 мільярда гривень через недоотримані податки.

Найбільше незаконної торгівлі фіксують у шести регіонах — Дніпропетровській, Одеській, Львівській, Харківській, Хмельницькій областях та Києві з Київською областю. Ці регіони разом забезпечують 73% від усього обсягу нелегального тютюнового ринку.

Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив про необхідність оперативної реакції з боку Державної податкової служби та Бюро економічної безпеки. За його словами, важливо не допустити втрати досягнень у боротьбі з тіньовим ринком. Він також анонсував проведення засідання комітету з цього питання.

Дослідження Kantar проводиться чотири рази на рік методом опитування та аналізу зібраних пачок сигарет. У ньому беруть участь 3000 повнолітніх курців, старших за 18,5 років.

Нагадаємо, Як змінилася мінімальна зарплата з 2010 року: статистика

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Продажі тютюну та алкоголю в Україні знизилися в лютому — на 8% менше, ніж у січні Продажі тютюну та алкоголю в Україні знизилися в лютому — на 8% менше, ніж у січні
У лютому 2025 року в Україні зафіксовано зниження виторгу від продажу тютюнових виробів та лікеро-горілчаної продукції
У Мінсоцполітики повідомили про зростання прожиткового мінімуму
Водночас буде змінено сферу його застосування
В Україні проведуть перевірку усіх АЗС
Щорічно Україна втрачає мільярди через діяльність нелегальних АЗС. Тому в країні візьмуться за нелегальні заправки і перевірити кожну з них.
Load next