Фото: Depositphotos
Цьогорічний Національний мультипредметний тест (НМТ) засвідчив високий рівень підготовки вступників з української мови та історії України, натомість математика та природничі дисципліни виявилися складнішими для значної частини учасників.
Про це повідомив голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
За офіційними даними, тест з української мови не подолали 0,39% абітурієнтів, а з історії України — лише 0,16%. Значно гірша ситуація з математикою: її не склали 11,73% учасників, попри те, що вона є одночасно й лідером за кількістю максимальної оцінки — 200 балів отримали 38,5% вступників.
Особливу увагу привертає ситуація з фізикою та хімією. Попри те, що ці предмети були обрані добровільно, рівень складності залишається високим: фізику не склали 10,37% із 7879 учасників, а хімію — 6,05% із 2578. За словами Бабака, така статистика може свідчити про недостатню матеріально-технічну базу у школах, особливо у викладанні хімії, яка потребує лабораторного обладнання.
Натомість географія приємно здивувала — її не склали лише 0,07% вступників. Цей предмет став другим за популярністю після англійської мови — його обрали 64 465 учасників. Як припускає Бабак, така популярність зумовлена тим, що географію часто обирають для вступу на міжнародні спеціальності, і її вважають відносно нескладною.
Також успішно склали біологію 56 451 вступник, і лише 0,09% не подолали поріг. Цей предмет традиційно обирають майбутні медики, адже для вступу на медичні спеціальності потрібна біологія або хімія. Помітно, що більшість віддає перевагу біології, ймовірно, через кращі умови викладання у школах.
Нагадаємо, українські імена, які можуть здивувати або насмішити за кордоном
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com