Вчені дослідили, як людський мозок реагує на улюблені треки

Вчені дослідили, як людський мозок реагує на улюблені треки
Фінські вчені також висунули гіпотезу, що раніше спостережуваний знеболювальний ефект музики може бути пов'язаний саме з опіоїдною реакцією мозку

Фінські науковці вперше експериментально довели, що прослуховування музики призводить до змін у хімічному складі мозку. Дослідження показало, що музика активує опіоїдну систему мозку – механізм, який зазвичай задіюється під час таких дій, як прийом їжі, сексуальна активність або у відповідь на біль.

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі European Journal of Nuclear Medicine.

Науковці з Університету Турку використали позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) для спостереження за реакцією мозку на улюблену музику в режимі реального часу. Паралельно вони застосували магнітно-резонансну томографію (МРТ) для оцінки щільності опіоїдних рецепторів у мозку учасників експерименту.

Результати дослідження показали, що музика, яка викликає відчуття "мурашок" або приємного ознобу, дійсно стимулює вивільнення природних опіоїдів у тих ділянках мозку, які відповідають за відчуття задоволення. При цьому, інтенсивність реакції мозку на музику була прямо пропорційна кількості опіоїдних рецепторів у людини.

Ми вперше безпосередньо довели, що прослуховування музики активує опіоїдну систему мозку. Вивільнення опіоїдів пояснює, чому музика може викликати такі сильні почуття задоволення, навіть якщо вона не є основною винагородою, необхідною для виживання чи відтворення, як їжа чи сексуальне задоволення, – зазначає керівник дослідження та науковий співробітник Університету Турку Веса Путкінен.

Фінські вчені також висунули гіпотезу, що раніше спостережуваний знеболювальний ефект музики може бути пов'язаний саме з опіоїдною реакцією мозку. Крім того, результати цього дослідження відкривають перспективи для розробки нових терапевтичних методів на основі музики, зокрема для полегшення болю та лікування психічних розладів.

Нагадаємо,  Вчені розповіли про "найпереконливіший доказ" існування життя поза Землею

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Всесвітній день The Beatles: історія гурту та кавери від зірок інших поколінь Всесвітній день The Beatles: історія гурту та кавери від зірок інших поколінь
Щороку 16 січня відзначається Всесвітній день The Beatles. Це свято ЮНЕСКО запровадило у 2001 році на честь відкриття клубу The Cavern у Ліверпулі, де гурт уперше заявив про себе.
"Доброго вечора, ми з України!": у Кременчуці автори хіту отримали відзнаки (відео) "Доброго вечора, ми з України!": у Кременчуці автори хіту отримали відзнаки (відео)
Цей трек постійно звучить в ефірі цілодобового інформаційного марафону.
Нейробіологи вперше склали карту енергетичних процесів у мозку Нейробіологи вперше склали карту енергетичних процесів у мозку
Вчені вперше створили детальну карту розподілу мітохондрій у різних ділянках мозку, що дозволило краще зрозуміти енергетичні процеси, необхідні для складних розумових функцій
Load next