У квітні 2025 року рівень підтримки війни проти України серед росіян впав до найнижчого показника від початку вторгнення.
За результатами опитування «Левада-центру», лише 30% громадян виступають за продовження бойових дій, тоді як 61% підтримують початок мирних переговорів із Києвом. Це один із найвищих показників за весь час, що повторює рекорд січня 2025 року.
Порівняно з квітнем 2024 року кількість прихильників війни зменшилася на 9 відсоткових пунктів, а з березнем 2022-го — на 14. Найменша підтримка миру була зафіксована у травні 2023 року (45%), коли українські дрони вперше атакували Москву. Відтоді частка росіян, що виступають за мир, зросла на 16 пунктів.
Основу підтримки війни становлять пенсіонери: серед людей віком від 55 років 40% підтримують продовження бойових дій. У молодших вікових групах цей показник значно нижчий — лише 18% серед респондентів віком 18–39 років.
Також соціологи зафіксували зниження загального інтересу до подій в Україні. Майже п’ята частина росіян (19%) у квітні взагалі не стежила за ситуацією, що вдвічі більше, ніж на початку війни. Серед молоді до 24 років байдужість до війни виявили 33% опитаних, серед тих, кому 25–39 років — 31%.
Навіть такі резонансні події, як визволення Курської області, яку вперше за десятиліття було окуповано, не викликали великого інтересу – лише 3% респондентів назвали її головною подією місяця. Атаки дронів на російські аеропорти цікавили ще менше людей – лише 2%.
Крім того, 40% росіян вважають, що війна завдала Росії більше шкоди, ніж принесла користі.
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com