Глобальне потепління на 4°C зробить людей біднішими на 40% – дослідження

Глобальне потепління на 4°C зробить людей біднішими на 40% – дослідження
Глобальне потепління може мати значно серйозніші економічні наслідки, ніж вважалося раніше

Науковці оновили прогнози щодо впливу глобального потепління на фінансовий стан людей. Дослідження показує, що підвищення середньої температури на 4°C від доіндустріального рівня може призвести до того, що середньостатистична людина стане біднішою на 40%.

Про це йдеться в дослідженні, яке опублікували в Environmental Research Letters, інформує The Guardian.

Чому попередні оцінки були неточними

Раніше для оцінки економічних ризиків змін клімату використовували інтегровані моделі оцінки (IAM). Однак такі підходи не враховували ключові фактори, як-от масову міграцію, підняття рівня моря, загострення проблем зі здоров’ям та геополітичні виклики. Через це ризики глобального потепління могли виглядати менш серйозними, ніж вони є насправді, що могло гальмувати необхідні заходи.

Новий підхід і результати

Команда австралійських науковців використала одну з найпоширеніших економічних моделей, але доповнила її більш точними прогнозами щодо кліматичних змін. Виявилося, що глобальне потепління на 4°C може призвести до зниження фінансового добробуту людей на 40%.

Для порівняння, попередні моделі передбачали лише 11% втрат. Ба більше, навіть при підвищенні температури на 2°C світовий ВВП на душу населення може скоротитися на 16% – що значно більше, ніж попередні оцінки у 1,4%.

Наслідки для світової економіки

Доктор Тімоті Ніл, один із авторів дослідження, пояснює, що попередні економічні моделі недооцінювали реальні наслідки змін клімату. Вони переважно розглядали зміну погоди на локальному рівні, не враховуючи глобальні потрясіння – наприклад, як екстремальні погодні явища можуть розривати міжнародні ланцюги постачання.

Його колега, професор Ендрі Пітман, підкреслює, що для ефективної підготовки до майбутніх економічних викликів урядам потрібно терміново переглянути свої моделі та активніше скорочувати викиди парникових газів.

Хоча потепління може мати тимчасові вигоди для холодних регіонів, воно завдасть удару по всіх країнах через тісний взаємозв’язок глобальної економіки.

Нагадаємо, Марсіанський пил може становити загрозу для астронавтів - дослідження

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
2024 рік може стати найспекотнішим за всю історію 2024 рік може стати найспекотнішим за всю історію
Вчені прогнозують, що 2024 рік поб’є температурний рекорд 2023 року, ставши найгарячішим за всю історію спостережень
Останнє десятиліття стало найспекотнішим в історії Останнє десятиліття стало найспекотнішим в історії
Земля пережила найбільш спекотний період за всю історію спостережень
Місяць виявився старшим на 200 мільйонів років: скільки років супутнику Землі Місяць виявився старшим на 200 мільйонів років: скільки років супутнику Землі
Результати аналізу місячного циркону свідчать, що супутник Землі сформувався на 200 мільйонів років раніше, ніж вважали раніше.
Load next