Фото: ДПСУ
На Полтавщині викрили злочинну групу, що організувала незаконне переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон через фіктивні шлюби.
Про це повідомила Державна прикордонна служба України.
Схему створив 63-річний житель Полтавської області разом із двома доньками. Старша з них має статус особи з інвалідністю ІІ групи та потребує постійного догляду. Саме з нею «клієнти» укладали фіктивні шлюби, аби дістати підстави для виїзду за межі країни через пункти пропуску на українсько-польській ділянці.
Вартість «послуги» становила 25 тисяч доларів. Після укладення чергового “шлюбу” у Луцьку, під час передачі частини коштів — 23,3 тисячі доларів — правоохоронці затримали організатора та його доньку.
Наразі обом повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України — організація незаконного переправлення осіб через державний кордон. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.
До слова, СБУ та Нацполіція заблокували 6 схем для ухилянтів: серед організаторів — колишній чиновник Кабміну та керівники ВНЗ. Вони ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації в різних регіонах України. Викрито 14 організаторів, які продавали "послуги" за ціною від 1,5 до 13 тисяч доларів.
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com