На Сонці сталися подвійні виверження, які можуть спричинити геомагнітні бурі та полярні сяйва

На Сонці сталися подвійні виверження, які можуть спричинити геомагнітні бурі та полярні сяйва
Науковці зафіксували рідкісне космічне явище — подвійне виверження корональної маси на Сонці, яке може викликати помірні геомагнітні бурі на Землі

Науковці зафіксували рідкісне космічне явище — подвійне виверження корональної маси на Сонці, яке може викликати помірні геомагнітні бурі на Землі.

Про це повідомляє Space.com з посиланням на Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

12 та 13 квітня на поверхні Сонця сталися два майже одночасні викиди магнітних ниток — масивних хмар заряджених частинок. Це явище рідкісне й потенційно здатне вплинути на магнітне поле нашої планети.

За оцінками NOAA, геомагнітні бурі матимуть силу класу G2 — тобто будуть помірними, однак можуть викликати полярні сяйва навіть у регіонах, де вони зазвичай не спостерігаються. Ймовірно, сяйва буде видно навіть у північних штатах США.

Космічна фізикиня Таміта Сков зазначила, що викиди рухаються повільно, але мають високу щільність, тому їхній вплив на Землю може бути відчутним. Очікується, що перші ефекти бурі проявляться ввечері 15 квітня або на початку 16 квітня.

Нагадаємо, Фізики знайшли можливе підтвердження теорії струн у розширенні Всесвіту

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Місяць виявився старшим на 200 мільйонів років: скільки років супутнику Землі Місяць виявився старшим на 200 мільйонів років: скільки років супутнику Землі
Результати аналізу місячного циркону свідчать, що супутник Землі сформувався на 200 мільйонів років раніше, ніж вважали раніше.
До Землі наближається 60-метровий астероїд До Землі наближається 60-метровий астероїд
Астрономи заявляють про можливе зіткнення із Землею у 2032 році
Космічний телескоп Hubble зафіксував Малу Магелланову Хмару Космічний телескоп Hubble зафіксував Малу Магелланову Хмару
Завдяки використанню різних фільтрів астрономи отримали деталізоване та барвисте зображення зоряного скупчення й космічного пилу
Load next