Фото: РосЗМІ
Минулого літа під час раптового наступу ЗСУ на Курську область РФ українські війська захопили місто Суджа, де розташована транзитна станція газопроводу. Також контролювали частину навколишньої сільської місцевості, що опинилася в ізоляції. Бої велися навколо цивільних, які місяцями перебували під російськими обстрілами без можливості евакуації.
Про це пише The New York Times.
Місцеві пережили зиму з обмеженим доступом до опалення, медикаментів, води та електрики.
"Сім місяців — без води, їжі, ліків, зв’язку. Там хворі пенсіонери!" — розповіла 47-річна Оксана Лободова, чия сестра втекла з села Черкаське Порічне, але їхня мати залишилась у Руському Порічному.
За її словами, багато мешканців прикордонних районів мають родичів в Україні, тож для них війна — це трагедія "сім'ї проти сім'ї".
"Половина наших родичів — українці", — додала Лободова.
76-річна Любов Блащук, яка переїхала до Суджі із Західу України у 1986 році, зазначила, що в радянські часи "все було єдиним", і повторила поширені в РФ наративи щодо НАТО та звинувачення українців у "жертвах пропаганди".
Втім, жителі Суджі пригадують, що під час перебування українських військових ті ставилися до цивільних з повагою та надавали допомогу.
"Вони нас не чіпали", — розповіла Блащук. А інша місцева, Ольга Новосьолова, додала: "Приїхали й сказали: 'Доброго дня, слов’яни. Ми не шкодимо цивільним'".
Повернення російських військ було несподіваним.
"У двері постукали — стояли брудні чоловіки з червоними пов'язками. Я просто зачинила двері", — згадує Новосьолова.
Мирне населення Курської області, за їхніми словами, прагне завершення війни.
"Усі чекали, що Трамп покладе цьому край", — сказала Блащук.
Нагадаємо, New York Post опублікував на обкладинці фото вбитого росіянами однорічного хлопчика
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com