Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі

Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.

18-річний школяр із США Маттео Паз зробив відкриття у сфері астрономії, створивши алгоритм на основі штучного інтелекту, який дозволив виявити приблизно 1,5 мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.

Результати його дослідження опубліковані у науковому журналі The Astronomical Journal, повідомляє Phys.org.

Зацікавлення астрономією в юнака з’явилося ще в дитинстві після відвідин публічних лекцій у Каліфорнійському технологічному інституті. Пізніше вчителі помітили його схильність до науки та порадили пройти підготовчі курси до коледжу.

У 2022 році Маттео повернувся до навчального закладу, щоб вивчати астрономію та інформатику під час літнього курсу. Там він звернувся до астронома Деві Кірепатріка з проханням стати науковим керівником. Учений погодився і запропонував школяру дослідити невелику ділянку неба в пошуках змінних об’єктів — тобто таких, що змінюють свою яскравість, як, наприклад, вибухаючі зорі чи квазари.

Замість ручного перегляду даних, Маттео вирішив використати штучний інтелект. Завдяки знанням у програмуванні та математиці він створив модель машинного навчання, здатну аналізувати великі обсяги астрономічної інформації. Після удосконалення алгоритму у 2024 році він застосував його до необроблених даних інфрачервоного телескопа WISE.

Штучний інтелект виявив 1,5 мільйона потенційно нових об’єктів, ґрунтуючись на дрібних відмінностях у випромінюванні. У 2025 році планується опублікувати повний каталог цих об'єктів.

Маттео зазначив, що його модель може бути корисною не лише в астрономії, але й у сфері екологічного моніторингу або навіть у фінансовій аналітиці — наприклад, для аналізу змін на фондовому ринку.

За свій проєкт хлопець отримав головну нагороду престижного американського конкурсу для школярів Regeneron Science Talent Search та виграв 250 тисяч доларів. Нині він завершує навчання у школі та вже працює в Каліфорнійському технологічному інституті у відділі, що займається обробкою даних космічних місій.

Нагадаємо, Марсохід «К’юріосіті» виявив найбільші органічні сполуки на Марсі

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
"Менше 1%": Білл Гейтс пояснив, чому не залишить дітям свої мільярди "Менше 1%": Білл Гейтс пояснив, чому не залишить дітям свої мільярди
Засновник Microsoft і один із найбагатших людей світу, Білл Гейтс, заявив, що не має наміру передавати своїм дітям значну частину свого багатства
Космічний телескоп Hubble зафіксував Малу Магелланову Хмару Космічний телескоп Hubble зафіксував Малу Магелланову Хмару
Завдяки використанню різних фільтрів астрономи отримали деталізоване та барвисте зображення зоряного скупчення й космічного пилу
OpenAI запустила дзвінки та чат із ChatGPT через WhatsApp OpenAI запустила дзвінки та чат із ChatGPT через WhatsApp
Компанія OpenAI представила нову функцію, яка дозволяє спілкуватися з ChatGPT через телефонні дзвінки та WhatsApp
Load next