Вчені з’ясували, що птерозаври могли бути рослиноїдними: у скам’янілості знайшли залишки рослин

Вчені з’ясували, що птерозаври могли бути рослиноїдними: у скам’янілості знайшли залишки рослин
Міжнародна група дослідників із Китаю та Бразилії зробила надзвичайне відкриття, що може змінити наше уявлення про харчування птерозаврів — перших хребетних, здатних до польоту

Фото: Grand Rapids Public Museum

Міжнародна група дослідників із Китаю та Бразилії зробила надзвичайне відкриття, що може змінити наше уявлення про харчування птерозаврів — перших хребетних, здатних до польоту.

Про це повідомляє Interesting Engineering з посиланням на журнал Science Bulletin.

У викопній скам’янілості птерозавра виду Sinopterus atavismus, знайденій на північному сході Китаю, вчені вперше виявили безпосередні докази вмісту його шлунка.

Найбільш вражаючою знахідкою стали фітоліти — крихітні, кременисті структури, які утворюються в клітинах рослин. Їхня присутність свідчить про те, що цей вид птерозаврів споживав рослинну їжу. Це суперечить поширеним уявленням про птерозаврів як виключно хижих істот, що полювали на рибу або комах.

Окрім фітолітів, дослідники також виявили у шлунковій порожнині кварцові кристали. Вони, ймовірно, виконували функцію гастролітів — камінців, які допомагають тваринам перемелювати їжу в шлунку. Така стратегія травлення притаманна деяким сучасним птахам, що ковтають каміння для полегшення обробки їжі.

У шлунку рептилії також був знайдений тонкий шар матеріалу, схожого на неперетравлену рослинну масу. Це ще більше підтверджує версію про рослинну дієту. Як зазначив палеонтолог Девід Мартілл з Портсмутського університету, таке відкриття буває "раз на сто років" і ставить під сумнів давнє переконання, що птерозаври були виключно м’ясоїдними.

Птерозаври існували від пізнього тріасу — приблизно 240 мільйонів років тому — і до кінця крейдяного періоду, близько 66 мільйонів років тому. Попри часту плутанину з динозаврами, ці крилаті рептилії належать до окремої еволюційної гілки.

Відкриття кидає нове світло на різноманіття способу життя птерозаврів і демонструє, що навіть найнесподіваніші викопні знахідки можуть докорінно змінити наше розуміння життя в доісторичну епоху.

Нагадаємо, археологи виявили в Єгипті 4000-річну запечатану піраміду з унікальною гробницею

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Як предки динозаврів пережили тріасову спеку та освоїли нові території — дослідження Як предки динозаврів пережили тріасову спеку та освоїли нові території — дослідження
Архозавроморфи виявилися значно витривалішими, ніж вважали раніше
Іхтіозаври мали метровий плавник для безшумного полювання Іхтіозаври мали метровий плавник для безшумного полювання
На поверхні цього метрового плавника, що нагадував крило, дослідники виявили візерунок зі смуг, паралельних хребту тварини
Нові дослідження спростовують уявлення про «швидких» динозаврів Нові дослідження спростовують уявлення про «швидких» динозаврів
Учені з Великої Британії дійшли висновку, що динозаври, ймовірно, пересувалися значно повільніше, ніж вважалося раніше
Load next