Зміна клімату загрожує бджолам: вони втрачають здатність дзижчати

Зміна клімату загрожує бджолам: вони втрачають здатність дзижчати
У майбутньому вчені планують визначити, які види бджіл та регіони є найбільш вразливими до цих змін, а також дослідити можливість використання дзижчання як біоіндикатора кліматичних змін.

Фото: pexels

Звичне дзижчання бджіл може стати рідкістю через зміну клімату. Дослідження шведських науковців з Уппсальського університету показало, що через високі температури та забруднення навколишнього середовища ці комахи втрачають здатність створювати характерні вібрації, які є критично важливими для запилення багатьох рослин. Про це повідомило видання Daily Mail.

Вчені вивчали поведінку жовтохвостих джмелів, аналізуючи частоту та амплітуду їхнього дзижчання за допомогою високочутливих акселерометрів. Вони з'ясували, що тривала дія високих температур і важких металів призводить до менш активного скорочення м'язів бджіл. Це, своєю чергою, викликає слабші вібрації крил і тихіше дзижчання.

Втрата здатності ефективно дзижчати впливає не лише на спілкування між комахами, а й на процес запилення методом "квіткової вібрації", який дозволяє бджолам "струшувати" пилок з тичинок.

Науковці застерігають: якщо навколишнє середовище продовжить нагріватися, бджоли можуть почати уникати квіток, які потребують такого способу запилення. Це поставить під загрозу врожаї та біорізноманіття. Співавтор дослідження Чарлі Вудроу зазначив, що дзижчання може бути використане як маркер стресу або змін навколишнього середовища.

У майбутньому вчені планують визначити, які види бджіл та регіони є найбільш вразливими до цих змін, а також дослідити можливість використання дзижчання як біоіндикатора кліматичних змін.

Нагадаємо, Собаки й коти допомагають зберегти ясність розуму у старості — дослідження

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Війна в Україні виявилася шкідливішою для популяцій бджіл, ніж мікропластик і пестициди Війна в Україні виявилася шкідливішою для популяцій бджіл, ніж мікропластик і пестициди
Дослідники також розробили план боротьби зі скороченням популяцій бджіл у світі
Вміст вуглекислого газу в атмосфері сягнув рекордного рівня: вчені попереджають про небезпеку Вміст вуглекислого газу в атмосфері сягнув рекордного рівня: вчені попереджають про небезпеку
Концентрація вуглекислого газу в атмосфері перевищила 430 частин на мільйон — це найвищий показник за всю історію спостережень
Зміна клімату загрожує диким видам ванілі: рослини можуть втратити запилювачів Зміна клімату загрожує диким видам ванілі: рослини можуть втратити запилювачів
До середини століття зміни клімату можуть роз’єднати ареали дикої ванілі та її комах-запилювачів
Load next