Художники створили музичний "мозок" із клітин композитора Елвіна Люсьєра

Художники створили музичний "мозок" із клітин композитора Елвіна Люсьєра
Група митців та нейробіолог «відродили» американського композитора-експерименталіста Елвіна Люсьєра

Група митців та нейробіолог «відродили» американського композитора-експерименталіста Елвіна Люсьєра, який помер у 2021 році, створивши з його клітин мініатюрний мозок, що генерує музику.

Про це повідомляє The Guardian.

Проєкт Revivification стартував ще 2020 року. Люсьєр, який ще у 1965-му першим використав мозкові хвилі у живому звуці, став ідеальним кандидатом. У віці 89 років, уже хворіючи на Паркінсона, він погодився надати свою кров для експерименту.

З його лейкоцитів у Гарварді створили стовбурові клітини, які перетворили на церебральні органоїди — структури, схожі на мозок. Вони виробляють нейронні імпульси, які команда записує та трансформує у звук.

Для цього митці створили інсталяцію з 20 латунних пластин, що звучать у відповідь на сигнали органоїда. Мікрофони фіксують навколишній шум і відправляють його назад «мозку» — автори припускають, що органоїд може навіть сприймати звук і вчитись.

Ми були як студенти біля свого вчителя. Люсьєр до кінця залишався ідеологом проєкту, — розповів один із авторів, художник Натан Томпсон.

Нагадаємо, Вчені оприлюднили нові дані про катастрофу «Титаніка» завдяки 3D-скануванню

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Всесвітній день The Beatles: історія гурту та кавери від зірок інших поколінь Всесвітній день The Beatles: історія гурту та кавери від зірок інших поколінь
Щороку 16 січня відзначається Всесвітній день The Beatles. Це свято ЮНЕСКО запровадило у 2001 році на честь відкриття клубу The Cavern у Ліверпулі, де гурт уперше заявив про себе.
"Доброго вечора, ми з України!": у Кременчуці автори хіту отримали відзнаки (відео) "Доброго вечора, ми з України!": у Кременчуці автори хіту отримали відзнаки (відео)
Цей трек постійно звучить в ефірі цілодобового інформаційного марафону.
Load next