Більшість українців занепокоєні різким зростанням вартості медикаментів і очікують, що держава візьме активну участь у вирішенні цієї проблеми.
Про це свідчать результати дослідження, яке провела компанія Gradus Research.
62% опитаних зазначили, що ліки є однією з основних категорій витрат. З них 90% вказали, що подорожчання ліків є суттєвою проблемою,а 79% змушені скорочувати витрати на інші категорії товарів, щоб мати можливість їх купувати. Найчастіше українці економлять на одязі (66%), товарах для дому (54%) та навіть продуктах харчування (51%). Таким чином, подорожчання ліків не просто вплинуло на рівень життя населення, а змушує людей відмовлятися від базових потреб, що може мати серйозні соціальні та медичні наслідки, - йдеться у дослідженні.
Крім того, опитування виявило, що значна частина українців вважає аптечні націнки значним фінансовим тягарем.
Так, 36% респондентів повідомили, що націнки в аптеках перевищують 25%, а серед людей віком від 35 до 60 років цей показник ще вищий – 45%. Через це доступність ліків, особливо для осіб середнього і старшого віку, суттєво погіршується, що тільки посилює суспільний запит на державне регулювання фармацевтичного ринку.
Опитування проводилось з 20 по 28 березня серед українців віком від 18 років, для яких витрати на ліки є суттєвими. Усього участь у дослідженні взяли 1604 особи з підконтрольних Україні територій, за винятком тимчасово окупованих регіонів та зон активних бойових дій.
Нагадаємо, Понад тисячу разів люди скаржилися на аптеки з 1 березня — Ляшко
Юлія Педюк - pravdatutnews.com