Рідкісний блакитний діамант продали на аукціоні за $21,5 мільйона

Рідкісний блакитний діамант продали на аукціоні за $21,5 мільйона
Покупцем став приватний американський колекціонер.

Фото: The Glorious Studio/ Рexels 

У швейцарській Женеві на престижному аукціоні Sotheby's було продано надзвичайно рідкісний блакитний діамант за 21,5 мільйона доларів США.

Про це повідомляє France24.

Діамант вагою 10,3 карата спочатку оцінювали приблизно у 20 мільйонів доларів. Проте під час аукціону навколо нього розгорнулася активна боротьба серед учасників, і фінальна ставка перевищила очікування.

Торги почалися з 9 мільйонів швейцарських франків (близько 10,8 млн доларів США), а завершилися на позначці 17,9 мільйона франків, що еквівалентно 21,5 млн доларів.

Унікальний камінь був нещодавно знайдений у відомих шахтах Куллінан у Південно-Африканській Республіці, де свого часу видобували й інші легендарні алмази. Новим власником коштовності став приватний колекціонер зі США, ім’я якого не розголошується.

Перед продажем цей діамант демонстрували на спеціальній виставці Sotheby's в Абу-Дабі, де його представили в оточенні ще семи унікальних каменів. Загальна вартість експонатів, представлених на показі, перевищувала 100 мільйонів доларів США.

Нагадаємо, у 2017 році на аукціоні в Гонконзі було продано один із найдорожчих у світі дорогоцінних каменів — рожевий діамант Pink Star вагою 59,60 карата

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Трамп гадає, що 80% мит на товари з Китаю будуть "справедливими" Трамп гадає, що 80% мит на товари з Китаю будуть "справедливими"
Китайські та американські почадовці планують зустрітися в Женеві цими вихідними
Трамп ініціює введення 100% мита на іноземні фільми Трамп ініціює введення 100% мита на іноземні фільми
Президент США Дональд Трамп виступив із ініціативою запровадити 100-відсоткове мито на всі фільми іноземного виробництва
Журналісти викрили постачання західних мікросхем до РФ попри санкції Журналісти викрили постачання західних мікросхем до РФ попри санкції
Розслідування Kyiv Independent показало, що російські посередницькі компанії продовжують отримувати мікросхеми з Європи та США, незважаючи на санкції
Load next