Науковці зафіксували найбільше скупчення черепах у світі

Науковці зафіксували найбільше скупчення черепах у світі
Для підрахунку понад 40 тисяч черепах дослідники використали дрони та математичне моделювання

Фото: depositphotos

Науковці зафіксували найбільше відоме скупчення гігантських південноамериканських черепах — приблизно 41 тисячу виду Podocnemis expansa. Гніздування виявили на піщаних мілинах річки Гуапоре, яка проходить уздовж кордону Бразилії та Болівії.

Про це повідомляє IFLScience.

Щороку в липні–серпні самки черепах збираються на берегах Гуапоре для відкладання яєць. Раніше такі скупчення були доволі поширеними, але через браконьєрство і вилов тварин їхня чисельність значно зменшилася.

Щоб оцінити масштаби популяції, дослідники використали моделювання та аерофотозйомку — це дає змогу рахувати тварин без прямого втручання. Оскільки черепахи постійно рухалися, понад 1000 позначили білими мітками на панцирі. Протягом 12 днів дрони здійснювали чотири польоти на день, фіксуючи до 1500 зображень за сеанс.

Отримані дані дозволили створити моделі, що враховують переміщення тварин, і порівняти їх із результатами наземних спостережень. Різниця в цифрах була суттєвою. Це підкреслює складність таких підрахунків.

«Цифри сильно варіюються, що ускладнює завдання фахівців з охорони природи. Якщо ми не знаємо точну чисельність популяції, ми не можемо сказати, чи вона зростає, чи скорочується», — пояснив Ісмаель Брак, науковець з Університету Флориди.

Загалом лише за 12 днів спостережень було зафіксовано приблизно 41 тисячу черепах. Дослідники вважають, що подібна методика може стати корисною і для вивчення інших диких видів.

Нагадаємо, дрони навчили орієнтуватися за розташуванням зірок у нічному небі

Юлія Корній - pravdatutnews.com

Читайте також
Вчені виявили космічні промені, енергія яких у 40 000 разів перевищує енергію видимого світла Вчені виявили космічні промені, енергія яких у 40 000 разів перевищує енергію видимого світла
Це відкриття стало можливим завдяки обсерваторії HESS у Намібії, яка зафіксувала ці промені
NASA фіксує різке зростання екстремальних погодних явищ на планеті NASA фіксує різке зростання екстремальних погодних явищ на планеті
Дослідження NASA показує, що екстремальні явища, такі як повені та посухи, стають дедалі частішими, тривалішими та сильнішими.
Вчені з’ясували, коли на Землі може зникнути кисень Вчені з’ясували, коли на Землі може зникнути кисень
Атмосфера, придатна для життя, не є постійною — дослідження показує, що вже за мільярд років рівень кисню різко знизиться, а сама Земля стане непридатною для сучасних форм життя