Японські вчені створили унікальний мідний сплав для космічних технологій, що працює при -200°C

Японські вчені створили унікальний мідний сплав для космічних технологій, що працює при -200°C
Цей сплав діє як актуатор, перетворюючи теплову енергію в рух та перемикаючи теплопередачу залежно від температури

Фото: Communications Engineering

Японські вчені розробили унікальний мідний сплав із ефектом пам’яті форми, який зберігає свої властивості при наднизьких температурах, до -200°C. Цей прорив може знайти широке застосування в космічній техніці, охолодженні телескопів та зберіганні водню. Результати дослідження опубліковані в журналі Communications Engineering.

Ефект пам’яті форми означає, що матеріал здатен повертатися до своєї первісної форми після деформації при охолодженні, достатньо лише його нагріти. Найпоширеніші сплави, такі як Ni-Ti, працюють лише до -20°C. Інші матеріали, що могли б зберігати форму при температурі нижче -100°C, досі були непридатними для практичного використання.

Науковці з Університету Тохоку, Івате, JAXA, Національної астрономічної обсерваторії Японії, Токійського міського та Кіотського університетів створили новий сплав на основі Cu-Al-Mn. Вони вже побудували прототип термомеханічного перемикача, який ефективно працює при -170°C. Цей сплав діє як актуатор, перетворюючи теплову енергію в рух та перемикаючи теплопередачу залежно від температури.

Провідний автор дослідження Тосіхіро Оморі зазначив:

Ми були вражені, коли побачили, що сплав працює при -170°C. Жоден інший відомий сплав з ефектом пам’яті не здатен на таке.

Перспективи застосування

Cu-Al-Mn став першим матеріалом, що забезпечує високу потужність при температурах нижче -100°C, відкриваючи шлях до створення кріогенних актуаторів. Його потенційні сфери використання охоплюють охолодження космічних телескопів, водневі системи та космічні місії, де компактність і надійність мають критичне значення.

Нагадаємо, Netflix уперше використав генеративний ШІ для спецефектів у серіалі

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Японія запустила навігаційний супутник на новій флагманській ракеті Японія запустила навігаційний супутник на новій флагманській ракеті
Японія успішно запустила навігаційний супутник Michibiki 6 на борту новітньої ракети Н3
Японський автогігант Honda успішно випробував свою першу космічну ракету Японський автогігант Honda успішно випробував свою першу космічну ракету
Компанія Honda здійснила перший вдалий запуск і посадку власної ракети багаторазового використання
Load next