У Європі очікують рекордні затримки авіарейсів цього літа

У Європі очікують рекордні затримки авіарейсів цього літа
Надмірне навантаження на авіадиспетчерів уже спричиняє затримки в дев’яти країнах, серед яких Франція, Німеччина, Греція та Іспанія

Фото: Pexels

Цього літа затримки авіарейсів у країнах Європейського Союзу можуть досягти рекордного рівня через поєднання трьох основних чинників: страйків авіапрацівників, лісових пожеж і безпрецедентного попиту на авіаперевезення.

Про це повідомляє Financial Times.

За словами представників ЄС, система управління повітряним рухом у Європі працює на межі своїх можливостей. Після пандемії попит на авіаперельоти суттєво зріс і нині в пікові дні в небі над Європою перебуває до 37 тисяч літаків — це майже граничне навантаження, яке здатні обробити диспетчерські служби.

Зокрема, надмірне навантаження на авіадиспетчерів уже спричиняє затримки в дев’яти країнах, серед яких Франція, Німеччина, Греція та Іспанія. Додатково ситуацію погіршують страйки працівників авіасектору. Так, нещодавній дводенний страйк французьких авіадиспетчерів призвів до скасування 4000 рейсів у межах ЄС.

Ще один дестабілізуючий чинник — лісові пожежі, які змушують тимчасово закривати аеропорти. Наприклад, днями через пожежу було припинено роботу летовища в Марселі. За словами європейських чиновників, наслідки кліматичних змін дедалі частіше стають загрозою для стабільної роботи авіації, адже кількість екстремальних погодних явищ зростає.

На цьому тлі авіакомпанії закликають Євросоюз до якнайшвидшого впровадження ініціативи «Єдине європейське небо», яка дозволить літакам курсувати прямішими маршрутами. Це має знизити навантаження на систему управління повітряним рухом та зменшити кількість затримок.

Нагадаємо, Росія відновлює роботу аеропорту Геленджика на Чорному морі

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Зеленський підписав закон про роумінг з ЄС Зеленський підписав закон про роумінг з ЄС
Із приєднанням до цієї політики українці зможуть користуватися послугами роумінгу за ціною домашнього тарифу, подорожуючи до країн ЄС
"Цифрове повноліття": ЄС розглядає запровадження вікових обмежень для соцмереж "Цифрове повноліття": ЄС розглядає запровадження вікових обмежень для соцмереж
Європейський Союз готується до обговорення нових правил, які можуть обмежити доступ дітей до соцмереж.
У Росії напали на дипломатку ЄС: Євросоюз викликав посла РФ для пояснень У Росії напали на дипломатку ЄС: Євросоюз викликав посла РФ для пояснень
26 травня у російському місті Владивасток невідомі напали на європейського дипломата. ЄС викликав посла Росії в Брюсселі для пояснень