ISW: «Великоднє перемир’я» показало, що без чітких умов і контролю домовленості не працюють

ISW: «Великоднє перемир’я» показало, що без чітких умов і контролю домовленості не працюють
Зеленський 20 квітня заявив, що Росія продовжила обстріли по всій лінії фронту, попри декларовану «тишу». Натомість російська сторона звинувачує Україну в порушенні перемир’я.

Інститут вивчення війни (ISW) у своєму останньому звіті заявив, що нещодавнє «Великоднє перемир’я», оголошене Росією, наочно продемонструвало потребу в тому, щоб будь-яке припинення вогню або мирна угода були чітко прописані, офіційно затверджені всіма сторонами, мали прозорий характер і передбачали дієві механізми контролю та моніторингу.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як наголошується у звіті, президент України Володимир Зеленський ввечері 20 квітня, о 20:00 за київським часом, заявив, що російські війська протягом дня здійснили наземні атаки, артилерійські обстріли та удари безпілотниками проти українських позицій на всіх основних напрямках фронту. Це стало прямим порушенням 30-годинного «перемир’я», яке оголосив президент Росії Володимир Путін.

Зеленський уточнив, що серед напрямків, де фіксувалися бойові дії, були Сіверський, Торецький, Запорізький, а найактивніші наступальні дії росіяни вели на Покровському напрямку.

Водночас Міністерство оборони РФ у своєму коментарі від 20 квітня стверджувало, що російська армія «неухильно» дотримується умов «перемир’я». Натомість воно звинуватило Україну в атаках з артилерії та безпілотників, які, за словами Москви, були спрямовані по російських позиціях та тимчасово окупованих територіях.

ISW також навело супутникові дані NASA Fire Information for Resource Management System (FIRMS), які зафіксували теплові аномалії вздовж лінії фронту 20 квітня. Ці аномалії можуть свідчити про бойову активність. Проте аналітики зауважили, що вони не мають можливості незалежно підтвердити достовірність заяв про порушення «перемир’я», які надходять від обох сторін — української та російської.

У звіті ISW підкреслили, що тимчасова угода про припинення ударів по цивільній інфраструктурі — і особливо загальна угода про повне припинення вогню — вимагатиме надійних механізмів моніторингу, публічних і офіційних умов та чітко визначених часових рамок. Кремль може продовжувати використовувати будь-які нечіткості майбутніх угод про припинення вогню, щоб приховати відмову Росії від американських і українських пропозицій про припинення вогню і звинуватити Україну в порушенні таких умов припинення вогню.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін оголосив про запровадження так званого «великоднього перемир’я» з 19 по 21 квітня. Згідно з повідомленням пресслужби Кремля, перемир’я розпочалося 19 квітня о 18:00 та триватиме до опівночі 21 квітня. На цей час Путін розпорядився призупинити бойові дії, однак підкреслив, що російські війська повинні залишатися у бойовій готовності для реагування на можливі провокації чи порушення режиму тиші.

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Росія збільшила кількість обстрілів і штурмів на Великдень — Зеленський Росія збільшила кількість обстрілів і штурмів на Великдень — Зеленський
Всього за першу половину доби російські війська здійснили 26 штурмових атак
Зеленський пропонує Росії місячне припинення ударів по цивільній інфраструктурі Зеленський пропонує Росії місячне припинення ударів по цивільній інфраструктурі
Президент підкреслив, що доба пройшла без повітряних тривог, а отже, це вже певний формат тиші, який найпростіше зберегти та продовжити.
Зеленський: Попри розмови про "тишу", Росія продовжує активні обстріли та штурми на фронті Зеленський: Попри розмови про "тишу", Росія продовжує активні обстріли та штурми на фронті
Президент Володимир Зеленський повідомив, що попри спроби Росії створити враження припинення вогню, активні бойові дії на фронті не припиняються
Load next