В Австралії токсичні водорості спричинили масову загибель морських тварин

В Австралії токсичні водорості спричинили масову загибель морських тварин
У Південній Австралії зафіксовано надзвичайне цвітіння токсичних водоростей Karenia mikimotoi, що призвело до загибелі понад 200 морських істот

У прибережних водах Південної Австралії зафіксовано масштабну загибель морських мешканців через токсичне цвітіння водоростей. Серед загиблих — глибоководні акули, восьминоги, скати, кальмари та інші види. Загалом повідомляється про понад 200 жертв.

Про це повідомляють The Guardian та BBC.

Причиною стала надзвичайно велика концентрація мікроскопічних водоростей виду Karenia mikimotoi, які вкрили площу приблизно 4500 квадратних кілометрів. У деяких місцях «цвітіння» поширюється на глибину до 20 метрів.

Ці водорості виробляють токсини, що вражають нервову систему риб і руйнують їхні еритроцити. Уражені риби та морські істоти поводяться неадекватно, втрачають орієнтацію, задихаються, викидаються на берег і набувають яскраво-червоного забарвлення. За словами Бреда Мартіна з організації OzFish South Australian, це схоже на «фільм жахів для морського життя».

Майже половина загиблих — це променепері риби, ще близько чверті — акули та скати. Серед виявлених мертвих тварин — навіть триметрова велика біла акула.

Це явище вже вплинуло на рибальські господарства — деякі з них змушені були призупинити вилов. Експерти попереджають: наслідки можуть бути довготривалими, оскільки загинули як дорослі особини, здатні до розмноження, так і тварини, які є ключовими ланками в харчових ланцюгах.

За попередніми оцінками Департаменту охорони довкілля штату, надзвичайне цвітіння стало наслідком морської спеки та малорухомої погоди. Температура води в регіоні була на 2,5°C вищою за норму, а вітер і хвилі — мінімальними.

Міністерка довкілля Сьюзен Клоуз назвала ситуацію «безпрецедентною» для Південної Австралії. У регіоні сподіваються на потужні західні вітри, які могли б допомогти розсіяти водорості, однак атмосферні умови поки що цьому не сприяють.

Попри те, що для людей ці водорості не становлять смертельної загрози, вони можуть викликати подразнення шкіри та проблеми з диханням.

Нагадаємо, У Нідерландах акули та скати поселилися навколо морських вітряних електростанцій

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

*Фото: CASSIE PRICE/OZFISH UNLIMITED

Читайте також
Чи загрожує Одещині російський мазут: у ВМС пояснили ситуацію Чи загрожує Одещині російський мазут: у ВМС пояснили ситуацію
Течії можуть перенести мазут на Одещину, а також дістатися до Румунії та Болгарії.
Greenpeace: у 2024 році викиди парникових газів від виробництва ШІ-чипів зросли вчетверо Greenpeace: у 2024 році викиди парникових газів від виробництва ШІ-чипів зросли вчетверо
У 2024 році викиди від виробництва ШІ-чипів зросли у чотири рази
На узбережжі Одещини зібрали понад 400 кг мазуту з російських танкерів На узбережжі Одещини зібрали понад 400 кг мазуту з російських танкерів
Комунальники Одещини вже зібрали понад 400 кг мазуту, що потрапив на берег після аварії двох російських танкерів у Керченській протоці
Load next