Фото: Kiur Kaasik
Президент Естонії Алар Каріс вдруге відмовився проголошувати закон, який мав внести зміни до закону "Про церкви та парафії". Цей законопроєкт, що стосується розірвання зв'язків церкви з Московським патріархатом, був раніше проголосований парламентом країни.
Про це повідомляє Postimees.
Парламент хоч і вніс деякі зміни до тексту закону про внесення змін до закону «Про церкви та парафії», але їх виявилося замало. Закон, як і раніше, суперечить трьом статтям Конституції та непропорційно обмежує свободу об'єднань та віросповідання, - каже Каріс, посилаючись на статті 40, 48 та 11 Конституції.
За словами президента, протидіяти іноземному впливу необхідно, "але для цього потрібно точніше визначити, які саме іноземні зв'язки становлять небезпеку".
Парламент прийняв нову редакцію закону "Про церкви та парафії" у третьому читанні 18 червня. Цей документ мав створити правові підстави для примусового припинення зв'язку з Московським патріархатом.
Оскільки Каріс не підписав попередню версію закону, ухвалену у квітні, парламент вніс зміни, врахувавши його зауваження. Однак у четвер, 3 липня, на сайті парламенту з'явилося повідомлення про повторну відмову президента проголошувати закон.
Нагадаємо, в Естонії хочуть заборонити церкви і парафії, пов’язані з Московським патріархатом
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com