Унікальне відкриття: метелики, що еволюціонували в ізоляції десятки тисяч років

Унікальне відкриття: метелики, що еволюціонували в ізоляції десятки тисяч років
Новий вид метеликів виявили у канадських горах

У канадській провінції Альберта, серед гір, міжнародна група вчених виявила раніше невідомий вид метеликів Satyrium curiosolus, який еволюціонував в ізоляції протягом 40 000 років. Ця унікальна популяція, також відома як волохаті метелики, перебуває під загрозою зникнення через низьке генетичне різноманіття, повідомляє SciTechDaily.

Незважаючи на свій непоказний вигляд, ці метелики представляють великий науковий інтерес завдяки особливим умовам їхньої еволюції та чітким генетичним й екологічним характеристикам, тісно пов'язаним з їхнім місцем існування.

Наше секвенування всього геному S. curiosolus виявило разюче низьку генетичну різноманітність та надзвичайно високий рівень історичного інбридингу порівняно з географічно найближчими популяціями Satyrium curiosolus у Британській Колумбії та Монтані, що знаходяться на відстані понад 400 км, – пояснює співавтор дослідження Зак Макдональд з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Незважаючи на невелику чисельність, генетичний аналіз показав, що ця популяція є стабільною та еволюціонувала незалежно протягом десятків тисяч років. Унікальні умови їхнього розвитку зробили цей вид надзвичайно вразливим до зовнішніх факторів та змін клімату. Наразі вчені висловлюють занепокоєння щодо збереження цих метеликів в умовах глобального потепління.

Нагадаємо,  Де саме в мозку виникає свідомість: вчені провели нове дослідження.

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Алко-зустріч шимпанзе вперше зафіксована на відео: примати "спілкувалися", вживаваючи ферментовані плоди Алко-зустріч шимпанзе вперше зафіксована на відео: примати "спілкувалися", вживаваючи ферментовані плоди
Вперше на відео зафіксовано, як дикі шимпанзе діляться забродилими фруктами з низьким вмістом алкоголю, що може свідчити про еволюційне коріння людської традиції спільного вживання алкогольних напоїв
День Дарвіна: чому ми святкуємо науку та еволюцію 12 лютого День Дарвіна: чому ми святкуємо науку та еволюцію 12 лютого
Ідею проведення свята вперше висунув доктор Роберт Стефенс
У Канаді спалахнув музей української культури У Канаді спалахнув музей української культури
Рятувальники оголосили тимчасову евакуацію, однак пізніше її скасували. Загрозу ліквідували
Load next