Вчені створили біорозкладний пристрій для регулювання серцевого ритму

Вчені створили біорозкладний пристрій для регулювання серцевого ритму
Дослідники розробили новий біорозкладний пристрій, який допомагає нормалізувати серцевий ритм у пацієнтів із тимчасовими порушеннями роботи серця

Дослідники розробили новий біорозкладний пристрій, який допомагає нормалізувати серцевий ритм у пацієнтів із тимчасовими порушеннями роботи серця. Його успішно випробували на гризунах, собаках, свинях, а також на донорських людських серцях. 

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Пристрій складається з двох компонентів: Біорозкладного імпланту, розміром 1,8 × 3,5 × 1 мм, який імплантується в серце, нашкірного контролера, що стежить за ритмом серця і передає імпланту сигнал через світловий імпульс у разі його порушення.

Живлення імпланту забезпечується за рахунок електрохімічних реакцій між його електродами та біологічними рідинами, що містять провідні речовини. Коли серце потребує стимуляції, пристрій генерує електричний імпульс, що сприяє його скороченню.

Завдяки компактним розмірам імплант ідеально підходить для дітей та людей з невеликим серцем. Його можна вводити ін'єкційним шляхом через судини, що усуває необхідність операції на відкритому серці. Це значно знижує ризик ускладнень, таких як інфекції чи пошкодження міокарда.

Науковці прогнозують, що технологія знайде застосування не лише в кардіології, а й у інших медичних сферах, де використовується електростимуляція – для регенерації нервів, відновлення кісток, пришвидшення загоєння ран та зменшення больового синдрому.

Нагааємо, Нова модель штучного інтелекту може виявити рак із точністю в 99%

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Україна замовила 22 наукові розробки для безпеки та економіки Україна замовила 22 наукові розробки для безпеки та економіки
Міністерство цифрової трансформації повідомило про затвердження урядом списку наукових розробок для практичного застосування в обороні та економіці
На Львівщині навчають операторів для справжньої Армії дронів (відео) На Львівщині навчають операторів для справжньої Армії дронів (відео)
Очі нашої артилерії – на Львівщині навчають операторів БПЛА. Військовослужбовці виконують завдання в умовах, максимально наближених до передової.
Військовий вертоліт Black Hawk здійснив перший автономний політ повністю без екіпажу (відео) Військовий вертоліт Black Hawk здійснив перший автономний політ повністю без екіпажу (відео)
Агентство DARPA вперше запустило бойовий вертоліт Black Hawk без екіпажу на борту. Політ здійснили в рамках випробувань експериментальної автономної системи. Він тривав пів години.
Load next