Фото: depositphotos
Це ще більше ускладнило економічне становище в країні, де багато жінок залишилися єдиними годувальницями сім’ї.
Про це повідомляє The Washington Post.
Одна з таких жінок — 22-річна Сімін, власниця салону краси, яка тепер працює таємно. Вона просить клієнток приходити до будинку без вивіски непомітно, уникаючи патрулів. Її бізнес розвивався, поки у 2023 році не набрала чинності заборона, обґрунтована тим, що послуги салонів — «неприпустимі з погляду ісламу».
Я хвилююся, що таліби нас знайдуть, але в мене немає іншого вибору. Це єдине джерело доходу нашої родини, — розповідає Сімін, яка колись мріяла стати кардіохірургом.
До заборони в країні працювало близько 12 тисяч салонів — це були ледь не єдині місця, де жінки могли спілкуватися й заробляти. Але уряд талібів вирішив закрити їх, посилаючись на «зайві витрати» на макіяж для наречених і релігійні заборони на косметику, вищипування брів і нарощування волосся.
Після цього частина жінок перейшла на онлайн-продажі, інші — залишилися без роботи. Хоча влада не уточнює покарання за порушення, ООН повідомляє про випадки затримань жінок, які відмовилися закривати салони.
У нинішньому Афганістані, де війна залишила багато родин без чоловіків, жінки змушені брати на себе обов’язки утримувачів родини. Але водночас талібський режим обмежує їхній доступ до освіти, забороняє з’являтися без хіджаба й фактично витісняє з публічного простору.
Жінкам дозволено працювати лише в «спеціально визначених» сферах — на гендерно розмежованих ринках, у жіночих лікарнях, школах для дівчат та жіночих тюрмах. Представники талібської влади навіть відкривали такі об’єкти особисто. Заступник міністра праці заявляв, що переважна більшість афганців «не хоче, щоб жінки працювали», звинувачуючи в протилежній думці вплив Заходу.
Нагадаємо, Таліби заборонили гру в шахи в Афганістані через релігійні міркування
Юлія Педюк - pravdatutnews.com