Науковці виявили у мозку мікропластик обсягом п’яти кришечок від пляшок - дослідження

Науковці виявили у мозку мікропластик обсягом п’яти кришечок від пляшок - дослідження
У підвальній лабораторії Університету Нью-Мексико команда вчених на чолі з токсикологом Метью Кемпеном досліджує, як мікропластик накопичується в організмі людини

У зразках мозку за 2024 рік виявили майже на 50% більше мікропластику, ніж у зразках 2016 року. За підрахунками вчених, в одному мозку може міститися до 7 грамів пластику — це приблизно п’ять кришечок від пляшок. Найвища концентрація — у тканинах людей з деменцією, що може бути пов’язано з ослабленням захисного бар’єру мозку. Пластик також виявили в інших органах: печінці, нирках, артеріях, плацентах, яєчках, а також у крові, спермі, грудному молоці й навіть у перших випорожненнях немовлят.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Medicine, пише The New York Times.

Команда працює з унікальними зразками тканин, зібраними після смерті людей, і використовує високоточні мікроскопи, що дозволяють бачити фрагменти до 200 нанометрів — у сотні разів менші за ширину людської волосини. Саме це дозволило виявити надзвичайно дрібні частинки, які раніше просто залишались непоміченими.

За словами Кемпена, більшість знайденого мікропластику — це поліетилен, один з найстаріших видів пластику, що вказує: в організм потрапляють частинки, які розкладаються роками. Найімовірніше, основне джерело забруднення — це зруйновані з часом пластикові відходи, які ми ковтаємо з їжею, вдихаємо або поглинаємо іншим шляхом. Вчені припускають, що "свіжі" частинки, наприклад з пляшок або посуду, можуть бути менш небезпечними, хоча цим твердженням деякі інші науковці не погоджуються.

Наукова команда вже готує досліди на тваринах: лабораторні миші отримають різні дози мікропластику, щоби дослідити вплив на мозок, пам’ять і поведінку. Дослідники також планують вивчати, як мікропластик розподіляється по різних ділянках мозку та чи може це бути пов’язано з такими захворюваннями, як хвороба Паркінсона або розсіяний склероз.

Попри те, що результати ще потребують підтвердження, вчені впевнені: мікропластик не просто потрапляє в наші тіла, він накопичується. 

Нагадаємо, Домашній тест слини точніше виявляє ризик раку простати, ніж аналіз крові - дослідження

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Науковці дослідили, що стать людини значно впливає на слух Науковці дослідили, що стать людини значно впливає на слух
Відтак, жінки мають кращий слух за чоловіків
Криголам з Британії: Україна придбає судно для полярників за 5 мільйонів доларів (фото) Криголам з Британії: Україна придбає судно для полярників за 5 мільйонів доларів (фото)
Уряд України виділив кошти на придбання криголаму для антарктичних експедицій та українських полярників.
Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження
Нове дослідження доводить, що люди відволікаються незалежно від наявності смартфона поруч
Load next