Пожежі в Амазонці спричинили рекордні викиди CO₂

Пожежі в Амазонці спричинили рекордні викиди CO₂
Людські підпали залишають після себе більше руйнувань, ніж вирубування дерев

Фото: depositphotos

Дослідники з’ясували, що у 2024 році лісові пожежі в Амазонії стали головною причиною деградації лісів, перевищивши навіть масштаб вирубування. Вчені зафіксували понад 6,5 мільйона гектарів пошкоджених лісів — найбільший показник за останні два десятиліття.

Про це повідомляє Biogeosciences.

Пожежі, які значною мірою спричинені людською діяльністю, призвели до семикратного зростання викидів вуглекислого газу у порівнянні з попередніми роками. Основними причинами стали поширення вогню з населених пунктів і навмисне спалювання лісу для подальшої вирубки.

Науковці використовували дані супутників, щоб простежити місця займання навіть там, де дерева ззовні мали неушкоджений вигляд. Це дозволило виявити приховану деградацію екосистеми, яка поступово руйнує природні зв’язки всередині лісу.

Екстремальна посуха, спричинена явищем Ель-Ніньйо, зробила тропічні ліси особливо вразливими до займання. Водночас природні пожежі, наприклад від блискавок, у цьому регіоні трапляються рідко, тож більшість загорань має антропогенне походження.

Дослідження підкреслює, що наслідки таких пожеж можуть бути непомітні на супутникових знімках, але їх вплив на клімат і біорізноманіття триває роками і є різко негативними.

До слова, підозрюваний у масштабній пожежі радився з ChatGPT перед підпалом. Пожежа знищила тисячі будівель і забрала життя 12 людей.     

Юлія Люшньова - pravdatutnews.com

Читайте також
В Японії створили ШІ-систему, здатну розпізнавати спів цикад В Японії створили ШІ-систему, здатну розпізнавати спів цикад
Японські науковці розробили технологію штучного інтелекту, яка з високою точністю визначає звуки п’яти видів цикад
Китай задіяв комарів-хижаків у боротьбі з небезпечним вірусом Китай задіяв комарів-хижаків у боротьбі з небезпечним вірусом
Влада Китаю поєднала природні методи та карантинні заходи, щоб зупинити поширення вірусу чикунгунья, зокрема випустила комарів-хижаків і риб, що знищують личинки переносників хвороби
Науковці дослідили, що стать людини значно впливає на слух Науковці дослідили, що стать людини значно впливає на слух
Відтак, жінки мають кращий слух за чоловіків
Load next