OpenAI витрачає мільйони доларів на обробку ввічливих фраз користувачів ChatGPT

OpenAI витрачає мільйони доларів на обробку ввічливих фраз користувачів ChatGPT
Прості слова на кшталт "будь ласка" і "дякую" у зверненнях до ChatGPT щороку обходяться OpenAI в десятки мільйонів доларів

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман у дописі на платформі X (колишній Twitter) розповів, що опрацювання ввічливих звернень на кшталт "будь ласка" і "дякую" обходиться компанії в додаткові десятки мільйонів доларів щорічно.

Про це повідомляє Futurism.

Попри те, що подібна ввічливість у спілкуванні зі штучним інтелектом може здаватися зайвою, деякі фахівці вважають її корисною. Наприклад, дизайнерський менеджер Microsoft Куртіс Біверс зазначає, що коректний етикет під час взаємодії з чат-ботом може допомагати отримувати якісніші відповіді.

Згідно з опитуванням у США наприкінці 2024 року, 67% користувачів визнають, що ведуть ввічливий діалог із чат-ботами. Із них 55% відповіли, що роблять це «бо так правильно», а 12% зізналися, що таким чином намагаються «умиротворити ШІ», якщо раптом настане повстання машин.

Попри те, що такі страхи лишаються жартівливими чи гіпотетичними, експерти застерігають: навіть дрібні додаткові запити мають реальні наслідки — зокрема, енергетичні та екологічні.

У спільному дослідженні Washington Post та Університету Каліфорнії було виявлено, що створення одного електронного листа зі 100 слів за допомогою ШІ споживає близько 0,14 кВт-год електроенергії. Це дорівнює енергії, потрібній для освітлення 14 LED-ламп протягом однієї години. Якщо писати такий лист раз на тиждень протягом року — витрати сягнуть 7,5 кВт-год.

Сьогодні дата-центри, які забезпечують роботу таких систем, як ChatGPT, споживають приблизно 2% від усієї світової електроенергії, і ця цифра, за прогнозами, продовжить зростати.

Нагадаємо, Штучний інтелект закликав готуватися до кінця світу

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
OpenAI запустила дзвінки та чат із ChatGPT через WhatsApp OpenAI запустила дзвінки та чат із ChatGPT через WhatsApp
Компанія OpenAI представила нову функцію, яка дозволяє спілкуватися з ChatGPT через телефонні дзвінки та WhatsApp
Гендиректор OpenAI прогнозує появу ШІ-працівників у компаніях у 2025 році Гендиректор OpenAI прогнозує появу ШІ-працівників у компаніях у 2025 році
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив, що вже у 2025 році ШІ-агенти можуть приєднатися до робочої сили, значно підвищивши ефективність організацій.
OpenAI створює соцмережу, яка може стати конкурентом X OpenAI створює соцмережу, яка може стати конкурентом X
Проєкт перебуває на ранній стадії
Load next