Китайські науковці створили контактні лінзи, що дозволяють бачити інфрачервоне світло

Китайські науковці створили контактні лінзи, що дозволяють бачити інфрачервоне світло
Технологія може знайти широке застосування — від спецоперацій до допомоги людям із дальтонізмом.

Фото: Mathieu Stern/Unsplash

Китайські дослідники розробили нові контактні лінзи, які дозволяють людині бачити інфрачервоне випромінювання — частину спектра, недоступну звичайному зору.

Про це повідомляє The Guardian.

Ці лінзи не потребують зовнішнього живлення й залишаються прозорими, тож користувач бачить як інфрачервоне світло, так і кольори, які сприймаються людським оком у нормі. Унікальна технологія може стати основою для створення пристроїв, які надаватимуть людині "суперзір", — зазначив професор Тянь Сюе з Університету науки і технологій Китаю.

Як це працює

У центрі розробки — наночастинки, здатні перетворювати інфрачервоне випромінювання на видиме світло (червоне, зелене або синє). У попередніх експериментах їх вводили під сітківку мишам. Для людей ж вчені вирішили створити м’які контактні лінзи з вбудованими частинками — менш інвазивний і зручніший варіант.

Під час тестувань люди, які носили лінзи, могли розпізнавати інфрачервоні сигнали, що мигали у формі азбуки Морзе, а також визначати, з якого боку надходить інфрачервоне світло. Ба більше, ефект був помітніший навіть із заплющеними очима — повіки краще блокують звичайне світло, але пропускають інфрачервоне.

Хоча нинішня версія лінз поки не дозволяє бачиїти слабке інфрачервоне випромінювання або тепло, дослідники працюють над підвищенням чутливості. Технологію планують удосконалити, щоб вона могла сприймати більше типів інфрачервоного світла.

Окрім практичного використання в секретному зв’язку — коли повідомлення можуть бачити лише ті, хто носить такі лінзи — розробка може стати у пригоді й людям із порушенням кольоросприйняття. За словами професора Сюе, технологія здатна трансформувати невидимі для таких людей кольори у ті, які вони зможуть розрізняти.

Нагадаємо, Англія стала першою країною у світі, яка запровадила вакцинацію від гонореї

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Від технологій до слідів динозаврів: Nature опублікував найкращі наукові зображення січня 2025 Від технологій до слідів динозаврів: Nature опублікував найкращі наукові зображення січня 2025
Журнал Nature представив добірку найкращих наукових знімків січня 2025 року, що демонструють незвідані аспекти природи та технічного прогресу
Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження Смартфони не головна причина відволікання людей – дослідження
Нове дослідження доводить, що люди відволікаються незалежно від наявності смартфона поруч
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
Load next