Увечері в неділю, 13 квітня, російські сили атакували Одесу ударними безпілотниками. Внаслідок атаки постраждали восьмеро людей, яких було шпиталізовано з мінно-вибуховими травмами та опіками. Станом на ранок 14 квітня в медичних закладах залишаються четверо поранених.
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
Унаслідок атаки пошкоджена цивільна інфраструктура: постраждали медичний заклад, житловий будинок, складське приміщення, СТО, транспортні засоби. У кількох місцях спалахнули пожежі, які вдалося оперативно ліквідувати.
Яку тактику застосовують росіяни
У коментарі 24 Каналу речник Української добровольчої армії Сергій Братчук зазначив, що російські сили цілеспрямовано обстрілюють саме цивільні об'єкти. За його словами, атака була очікуваною — раніше спостерігалася певна оперативна пауза, ймовірно через накопичення ударних дронів або зміну пріоритетів у плануванні.
Тактика використання дронів полягає в тому, що спочатку "Шахеди" летять низько над водною поверхнею, а потім різко піднімаються на висоту 2–2,5 км, що значно ускладнює їхнє перехоплення мобільними вогневими групами.
У зв'язку з цим нагальною є потреба в зенітно-ракетних комплексах малого радіуса дії, – наголосив Сергій Братчук.
Йдеться, зокрема, про зенітні установки типу Gepard, а також радянські комплекси "Тунгуска" і "Шилка", які можуть ефективно протидіяти таким загрозам.
Крім того, Україні критично необхідні сучасні системи ППО для перехоплення як дронів, так і балістичних ракет. Серед них — Patriot, IRIS-T та італійські аналоги. Якщо наші міжнародні партнери нададуть відповідну номенклатуру озброєння, рівень захисту українського неба може суттєво зрости, а кількість уражень — зменшитися.
Юлія Педюк - pravdatutnews.com