Фото: Depositphotos
Скорочення зовнішньої допомоги США та санкції проти Міжнародного кримінального суду заважають міжнародним організаціям відстежувати місцеперебування тисяч українських дітей, незаконно вивезених Росією під час війни.
Про це заявила в інтерв’ю Politico ісландська політикиня Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гюльфадоттір — посланниця Ради Європи, яка займається питанням повернення дітей.
За її словами, припинення американського фінансування програм моніторингу, зокрема Єльського університету, ускладнило роботу організацій, що займаються відстеженням та звільненням дітей. Хоча Держдепартамент у березні заявив про короткочасне відновлення фінансування, пізніше цю заяву скасував держсекретар Марко Рубіо.
Гюльфадоттір зазначила, що перебої з фінансуванням створюють серйозну невизначеність для правозахисників. Зокрема, Лабораторія гуманітарних досліджень при Єльській школі громадського здоров’я планувала звільнити українських працівників, але тимчасово врятувалася завдяки приватним пожертвам. Проте подальше фінансування залишається під питанням.
Вона наголосила, що тепер Європа повинна взяти на себе фінансову підтримку таких програм, адже знання про місцеперебування дітей є критично важливим для їх репатріації після завершення війни.
Від початку повномасштабного вторгнення Росія вивезла щонайменше 20 тисяч українських дітей. Правозахисники вважають ці дії воєнним злочином, Москва ж виправдовує їх як "гуманітарну евакуацію".
Санкції США проти МКС також ускладнюють юридичне переслідування РФ за викрадення дітей. За словами Гюльфадоттір, деякі організації бояться співпрацювати з судом через ризики у відносинах із Вашингтоном.
Нагадаємо, США хоче купувати дрони українського виробництва
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com