Радянський космічний апарат "Космос-482", запущений до Венери ще в 1972 році, очікується на Землі близько 10 травня. Проте, точне місце його падіння поки що невідоме. Зонд не зміг досягти своєї мети через поломку ракети-носія, що призвело до його виходу на еліптичну навколоземну орбіту, з якої він поступово сходив протягом півстоліття. За 500-кілограмовим апаратом ведуть спостереження фахівці з відстеження космічного сміття, про що інформує The Guardian.
За 53 роки перебування на орбіті Землі апарат втратив більшість своїх зовнішніх елементів, які вже згоріли в атмосфері. Однак внутрішня капсула, діаметром близько метра, була спеціально розроблена для витримування щільної атмосфери Венери, тому існує ймовірність, що вона переживе входження і в значно менш щільну атмосферу Землі. Очікується, що при входженні в атмосферу капсула рухатиметься зі швидкістю близько 240 кілометрів на годину і може впасти в будь-якій точці між 52 градусами північної та південної широти. Цей діапазон охоплює значну частину населених територій, включаючи центральну Канаду, південь Великої Британії та більшість областей України, а також південні регіони Південної Америки.
Проте науковці висловлюють припущення, що теплозахисний екран капсули міг бути пошкоджений за довгі роки перебування на орбіті, що може призвести до її часткового згоряння в атмосфері. Крім того, ймовірність того, що уламки завдадуть шкоди людям, порівнюється з шансом зіткнення з метеоритом, які падають на Землю кілька разів на рік. Однак повністю виключати можливість падіння такого об'єкта на населену територію або людину не можна.
Нагадаємо, Ракета Firefly з супутником Lockheed Martin впала в океан
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com