Президентка Молдови попередила про втручання Росії у парламентські вибори в країні

Президентка Молдови попередила про втручання Росії у парламентські вибори в країні
Президентка Молдови Мая Санду заявила, що Росія планує безпрецедентне втручання у парламентські вибори, заплановані на вересень

Фото: gov.md

Президентка Молдови Мая Санду заявила, що Росія планує безпрецедентне втручання у парламентські вибори, заплановані на вересень.

Про це повідомляє NewsMaker.

За словами Санду, Москва фінансує низку політичних проєктів, аби просунути у парламент лояльні сили. Усі ці ініціативи координуються з одного центру, а значна частина фінансування надходить через схеми олігарха-втікача Ілана Шора.

Президентка попередила про ризики масштабної дезінформації, проплачених протестів, саботажу голосування серед діаспори та можливих кібератак на цифрову та критичну інфраструктуру країни. Також, за її словами, Кремль може використовувати церковні структури, інфлюенсерів і «лідерів думок» для дискредитації європейського курсу Молдови.

Це не повинно нас лякати — це має нас мобілізувати. Втручання РФ становить загрозу для громадського порядку, національної безпеки та суверенітету країни, — наголосила Санду.

Вона також запевнила, що державні структури готові до викликів і працюватимуть єдиною командою задля захисту національних інтересів.

Нагадаємо, у Польщі провладна партія обійшла націоналістів у новому рейтингу – опитування

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Президент Чехії не обіцяє збереження підтримки України після виборів Президент Чехії не обіцяє збереження підтримки України після виборів
Президент Чехії Петр Павел заявив, що наразі не може гарантувати продовження військової підтримки Україні після парламентських виборів, які заплановані на жовтень 2025 року
Проросійський блок Шора не пустили на парламентські вибори в Молдові Проросійський блок Шора не пустили на парламентські вибори в Молдові
Центральна виборча комісія Молдови відмовила в реєстрації виборчого блоку «Побєда» для участі у парламентських виборах
Load next