Восьминоги мають улюблені "щупальця": нове відкриття

Восьминоги мають улюблені "щупальця": нове відкриття
Американські вчені зробили важливе відкриття: у восьминогів є улюблені щупальця, які вони використовують частіше для виконання конкретних завдань

Фото: depositphotos

Це відкриття було зроблено в результаті досліджень, які проводилися в Атлантичному океані та Карибському морі. Раніше такі спостереження здійснювалися тільки в акваріумах, де поведінка тварин може суттєво відрізнятися від природної.

Про це пише tagesschau.

Професор зоології Міхаель Куба, який займається вивченням восьминогів багато років, зазначив, що цей феномен є цікавим не тільки для біологів.

Найважливіше в здібностях восьминога - це те, що він повинен і може контролювати тіло, яке для нас просто майже незрозуміле, — сказав він.

Згідно з дослідженнями, восьминоги використовують свої передні щупальця для пошуку їжі, а задні — для пересування. Однак, на відміну від людей, серед восьминогів немає "правшів" чи "лівшів" — обидві сторони вони використовують однаково часто.

Цей контроль над гнучким тілом привернув увагу також інженерів у галузі м'якої робототехніки. Вони хочуть використати особливості восьминогів для створення нових роботів, які можуть виконувати складні завдання без жорсткого каркаса, що важливо для таких сфер, як медицина.

Восьминін  для нас є справді головним джерелом натхнення, — поділилася інженер Сесілія Ласкі з Університету Сінгапуру.

Вона пояснила, що м'які роботи, натхненні восьминогами, можуть бути корисними для проведення ендоскопій та інших медичних процедур, оскільки такі роботи здатні краще пристосовуватися до обмежених просторів, не пошкоджуючи навколишні тканини та органи.

Дослідження м'якої робототехніки знаходяться на ранньому етапі, і хоча технологія вже проходить клінічні випробування, роботи ще не використовуються в серійних операціях. Однак завдяки новим відкриттям вчених стало зрозуміло, як найкраще керувати рухами щупалець і розподіляти функції між ними, що наближає нас до використання роботів-восьминогів у медичних практиках.

Нагадаємо, чому коти не люблять воду: пояснення ветеренарів

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Каліфорнійський морський лев здивував науковців здатністю відчувати ритм краще за людей Каліфорнійський морський лев здивував науковців здатністю відчувати ритм краще за людей
Каліфорнійська морська левиця на ім’я Ронан продемонструвала виняткову здатність рухатися в ритм музики, випередивши у точності навіть людей
Чи можуть тварини рахувати: дослідження Чи можуть тварини рахувати: дослідження
За словами вчених, комахи, птахи, ссавці та навіть павуки здатні розрізняти кількість
Дельфіни вміють попереджати про небезпеку та виражати здивування — нове дослідження Дельфіни вміють попереджати про небезпеку та виражати здивування — нове дослідження
Науковці у дельфінів виявили "сигнали здивування" та попередження про небезпеку
Load next