Протести в Сербії: демонстранти розгромили офіси правлячої партії та влаштували сутички з поліцією

Протести в Сербії: демонстранти розгромили офіси правлячої партії та влаштували сутички з поліцією
У Сербії антиурядові протестувальники атакували офіси Сербської прогресивної партії, розгромивши будівлі та влаштувавши сутички з поліцією в кількох містах країни

Фото: depositphotos

У Сербії антиурядові протестувальники атакували офіси Сербської прогресивної партії (СПС) в місті Нові Сад, другому за величиною в країні. Демонстранти розбили вікна, викинули меблі та партійну атрибутику, а також розмальовували двері будівлі фарбою. Пізніше поліція оточила кілька кварталів у центрі міста і застосувала сльозогінний газ для розгону натовпу.

Про це повідомляє Reuters.

Протести продовжились і в столиці Сербії, Белграді, де протестувальники та прихильники СПС кидали фаєри і петарди один в одного. Поліція також застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати учасників акцій.

Інциденти відбулися також в інших сербських містах.

Як пише Балканський оглядач, Міністр внутрішніх справ Івіца Дачич заявив, що протестувальники напали на поліцію в Нові Сад, Белграді, Панчево та Сабач. В результаті заворушень 42 поліцейських постраждали, з яких 26 у Белграді. Заарештовано щонайменше 37 осіб.

Опозиційна Партія свободи і справедливості повідомила, що один з її депутатів, Педжа Мітровіч, був поранений під час протестів і доставлений до лікарні.

Нагадаємо, протести в Сербії розпочалися після трагедії 1 листопада на залізничному вокзалі в Новому Саді, коли обвалився бетонний навіс, вбивши 16 людей. Президент Вучич закликав покарати винних, але протестувальники звинувачують у трагедії корупцію та нецільове розподілення будівельних замовлень. Вони вимагають відповідальності від самого Вучича.

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У Сербії поліція втрутилася в конфлікт між про- та антиурядовими силами: є постраждалі У Сербії поліція втрутилася в конфлікт між про- та антиурядовими силами: є постраждалі
Президент Вучич звинуватив іноземні сили в організації заворушень
Протести у Белграді: студенти протестують проти Вучича та вимагають дострокових виборів Протести у Белграді: студенти протестують проти Вучича та вимагають дострокових виборів
Студенти вимагають дострокових парламентських виборів і завершення багаторічного правління президента Александра Вучича.
У Сербії спалахнули студентські протести: молодь вимагає свободи після побиття активіста У Сербії спалахнули студентські протести: молодь вимагає свободи після побиття активіста
У Сербії не стихають протести: після масштабної демонстрації, що відбулася 28 червня на площі Славія в Белграді, студенти та місцеві жителі вийшли на нові акції непокори, зокрема шляхом блокування доріг
Load next