Фото: NASA / CXC / Northwestern University
Науковці зробили цікаве відкриття в нашій галактиці — одна з так званих «галактичних кісток», ниткоподібних структур, що проходять через Чумацький Шлях і випромінюють радіохвилі, виявилася пошкодженою. Як вважають дослідники, на цю структуру могла вплинути нейтронна зірка, яка зіткнулася з нею на величезній швидкості.
Про це пише Wired.
За словами фахівців, ці «кістки» — це протяжні нитки заряджених частинок, що розташовані вздовж галактичних магнітних полів. Вони яскраво «світяться» в радіодіапазоні, тому їх можна побачити за допомогою спеціальних телескопів. Зокрема, поблизу центру Чумацького Шляху видно багато таких структур, які окреслюють форму галактики. Одну з них, завдовжки 230 світлових років, назвали «Змією» (G359.13142-0.20005).
Саме цю «Змію» дослідники вважають пошкодженою. Її радіосигнал змінився, і вона виглядає ніби «переламана». Зокрема, вчені з Гарварду виявили в цій області сліди пульсара — нейтронної зірки, що швидко обертається. Використовуючи дані рентгенівської обсерваторії Chandra, радіотелескопів MeerKAT у Південній Африці та телескопів у Нью-Мексико, команда зафіксувала зміни, які можуть свідчити про зіткнення.
Пульсар, як припускають науковці, рухався зі швидкістю від 1,6 до 3,2 мільйона кілометрів на годину й міг вдарити по магнітному полю «кістки». Це, вірогідно, і спричинило її деформацію. На зображеннях NASA видно, як у центрі «Змії» певне тіло ніби взаємодіє зі структурою — можливо, це саме й є той пульсар.
Нагадаємо, космічний телескоп "Хаббл" зафіксував галактику з незвичайним зоряним рукавом
Юлія Педюк - pravdatutnews.com