Японський проєкт OHISAMA прагне збирати сонячну енергію в космосі

Японський проєкт OHISAMA прагне збирати сонячну енергію в космосі
Проєкт OHISAMA, започаткований у 2023 році організацією Japan Space Systems, демонструє великі перспективи

Фото: Min An/pexels

Японія активно веде дослідження у сфері відновлюваної енергетики, працюючи над амбітним проєктом OHISAMA, що передбачає передачу сонячної енергії з космосу на Землю. За інформацією NotebookCheck, ця урядова ініціатива має потенціал повністю змінити глобальну енергетичну інфраструктуру.

Проєкт OHISAMA, започаткований у 2023 році організацією Japan Space Systems, демонструє великі перспективи. Він передбачає запуск 180-кілограмового супутника, який обертатиметься на висоті 400 км над Землею. Супутник буде оснащений сонячною панеллю площею 2 м² та накопичувачем для збору енергії, а потім передаватиме її на Землю у вигляді електромагнітних хвиль. Приймальна станція в японському місті Сува, обладнана 13 антенами площею 600 м², зможе перетворювати цю енергію в електрику.

Ця місія знаменує собою вирішальний крок на шляху до космічних сонячних електростанцій, які забезпечуватимуть чисту енергію незалежно від земної погоди, – заявив Коїчі Ідзічі, консультант Japan Space Systems.

Перші випробування проєкту OHISAMA передбачають передачу 1 кВт енергії, чого достатньо для роботи побутових приладів. Головним викликом є точність передачі: енергія повинна потрапити у приймальне поле шириною 40 км, враховуючи швидкість супутника у 28 000 км/год.

У разі успіху цього проєкту, у майбутньому масштабні геостаціонарні системи зможуть генерувати до 1 ГВт енергії, що забезпечить живлення сотень тисяч будинків. Проте, початкові випробування мають перш за все підтвердити точність приймання наземних станцій та ефективність перетворення енергії.

Нагадаємо,Microsoft впроваджує нові ШІ-функції у Paint, Snipping Tool та Notepad у Windows 11

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Японія запустила навігаційний супутник на новій флагманській ракеті Японія запустила навігаційний супутник на новій флагманській ракеті
Японія успішно запустила навігаційний супутник Michibiki 6 на борту новітньої ракети Н3
Google запустила перший супутник FireSat для моніторингу лісових пожеж Google запустила перший супутник FireSat для моніторингу лісових пожеж
Muon Space та Google вивели на орбіту супутник для моніторингу лісових пожеж
Load next