У ПвК "Захід" розповіли про загибель пілота F-16 Максима Устименка

У ПвК "Захід" розповіли про загибель пілота F-16 Максима Устименка
У ніч на 29 червня під час відбиття чергової повітряної атаки Росії загинув український льотчик першого класу, підполковник Максим Устименко, який керував винищувачем F-16

Фото: ілюстративне/ Unsplash

За офіційною інформацією, він встиг збити сім ударних безпілотників типу "Шахед", однак його літак зазнав критичних ушкоджень.

Про це розповів заступник командувача повітряного командування "Захід", бригадний генерал Олег Захарчук під час церемонії прощання з пілотом, пише Суспільне.

Зі слів Захарчука, тієї ночі Збройні сили України задіяли всі наявні засоби протиповітряної оборони: від зенітно-ракетних військ до вертольотів і літаків. На лівобережжі України небо було буквально заповнене дронами-камікадзе.

Чому, як правило, гинуть найкращі? Бо саме вони виконують найскладніші завдання. На той момент – лівобережна частина України була буквально вкрита "Шахедами". Їх було дуже багато, – сказав Олег Захарчук.

Заступник командувача повітряного командування "Захід" зазначив, що якби у Максима Устименка був хоча б один шанс вижити у тій надзвичайно складній повітряній ситуацій, він би обов'язково ним би скористався як грамотний і талановитий пілот.

Але, на жаль, виникла така ситуація, що шансу не було. Відвернути літак, який вже мав пошкодження, від населеного пункту і продовжувати керувати цим літаком — це дуже важка справа. Але пілот це виконав. Він дійсно герой, — зауважив Олег Захарчук.

Нагадаємо, ЗСУ атакували завод "Енергія" у Росії, що виготовляє компоненти для ракет "Іскандер"

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Загинув український пілот F-16 Максим Устименко Загинув український пілот F-16 Максим Устименко
Відбиваючи масований повітряний напад РФ, на літаку F-16 загинув льотчик 1-го класу підполковник Максим Устименко
Зеленський пропонує Росії місячне припинення ударів по цивільній інфраструктурі Зеленський пропонує Росії місячне припинення ударів по цивільній інфраструктурі
Президент підкреслив, що доба пройшла без повітряних тривог, а отже, це вже певний формат тиші, який найпростіше зберегти та продовжити.
Генштаб відреагував на статтю Guardian про переведення військових ППО в піхоту Генштаб відреагував на статтю Guardian про переведення військових ППО в піхоту
Генеральний штаб ЗСУ спростував інформацію, опубліковану британським виданням The Guardian, про нібито переведення військових підрозділів протиповітряної оборони до піхоти
Load next