Сині акули змінюють колір завдяки наноструктурам на шкірі — як хамелеони

Сині акули змінюють колір завдяки наноструктурам на шкірі — як хамелеони
Унікальні властивості шкіри синьої акули можуть надавати їй здатність змінювати відтінки тіла залежно від умов довкілля — подібно до хамелеонів

Фото: Unsplash

Унікальні властивості шкіри синьої акули можуть надавати їй здатність змінювати відтінки тіла залежно від умов довкілля — подібно до хамелеонів.

Про це пише The Independent.

Ключ до цієї здатності — у мікроскопічних лусочках, відомих як дермальні зубчики, які містять пульпові порожнини, що захищають шкіру тварини.

Результати нового дослідження, представленого на конференції Товариства експериментальної біології в Антверпені, показують, що в шкірі акули розміщені наноструктури з кристалами гуаніну. Ці структури діють як природні дзеркала, відбиваючи синє світло. Поруч із ними знаходяться клітини з меланіном — пігментом, що поглинає інші довжини хвиль. У тандемі ці два елементи формують характерний глибокий синій колір акули.

Це як мішки з дзеркалами й мішки з чорними фільтрами, які працюють у тісній взаємодії, — пояснила дослідниця Вікторія Камска.

Використовуючи сучасні технології візуалізації та комп’ютерне моделювання, науковці визначили, які саме параметри наноструктур відповідають за візуальний ефект. Вони також припускають, що шкіра акули може адаптуватися до зовнішніх умов: наприклад, при зануренні на більшу глибину кристали гуаніну стискаються, темнюючи забарвлення й забезпечуючи кращу маскування.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні зафіксували рідкісну мишівку лісову з Червоної книги

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
25 квітня: гороскоп, іменини, свята 25 квітня: гороскоп, іменини, свята
115-й день року (116-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 250 день
Load next