У Белізі віднайшли 1600-річну гробницю першого правителя міста майя

У Белізі віднайшли 1600-річну гробницю першого правителя міста майя
Гробниця Те Кааб Чаака була однією з трьох великих гробниць, знайдених у Північно-Східному Акрополі

Фото: University of Houston

Археологи в Белізі виявили 1600-річну гробницю першого правителя стародавнього міста майя Караколь, яке було одним із найбільших і найважливіших центрів цієї цивілізації у VI та VII століттях.

Як повідомляє livescience.com, гробниця належить царю на ім'я Те Кааб Чаак ("Бог дощу з гілок дерев" мовою майя), який зійшов на престол у Караколі 331 року н.е. Сама гробниця датується приблизно 350 роком н.е.

Деталі знахідки

У заяві Г'юстонського університету археології зазначено, що гробниця Те Кааб Чаака була однією з трьох великих гробниць, знайдених у Північно-Східному Акрополі. Цей комплекс на узвишші використовувався для королівських будинків і публічних церемоній.

У гробниці виявили:

  • Керамічні посудини, на одній з яких зображений правитель майя зі списом, а на іншій — Ек Чуа, бог торгівлі майя.
  • Різьблені кістки.
  • Черепашки.
  • Трубчасті нефритові намистини.
  • Мозаїчна посмертна маска з нефриту.

Останки Те Кааб Чаака свідчать про те, що його зріст становив близько 1,7 метра. На момент смерті у похилому віці він не мав зубів. Заснована ним королівська династія правила понад 460 років.

Караколь був важливим містом майя, з населенням до 100 000 осіб у період свого розквіту. Проте до 900 року н.е. місто занепало з невідомих причин, як і багато інших поселень майя.

Археологічні дослідження показали, що Караколь займав площу понад 177 квадратних кілометрів. Він мав розгалужені дамби, сільськогосподарські тераси та монументальні споруди, зокрема піраміду Каана заввишки 43 метри, яка залишається однією з найвищих будівель Белізу.

Нагадаємо, У Шотландії знайшли один із найдавніших неолітичних дерев’яних залів — старший за Стоунхендж на тисячу років

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
В Єгипті вперше за століття виявили гробницю фараона В Єгипті вперше за століття виявили гробницю фараона
Археологи виявили у Єгипті гробницю фараона Тутмоса II, який правив у XV столітті до н. е. Це перша подібна знахідка з часів відкриття гробниці Тутанхамона у 1922 році.
Японські вчені встановили, ким насправді була «мумія дракона» з XV століття Японські вчені встановили, ким насправді була «мумія дракона» з XV століття
Муміфіковану істоту, яку протягом століть зберігали в імператорській скарбниці Японії як «дракона», виявилося самкою японської куниці.
В Італії знайдено нерозграбовану етруську гробницю віком 2700 років В Італії знайдено нерозграбовану етруську гробницю віком 2700 років
Некрополь Сан-Джуліано, що використовувався з VII до III століття до н.е., є одним із найцінніших прикладів етруської похоронної архітектури
Load next